ترک گناه و خودارضایی

رهایی از گناه

خود ارضایی و غسل جنابت در مردان و زنان


 

جنابت

جنب شدن زنان و مردان : انسان با دو چیز جُنُب مى شود: اوّل جماع (آمیزش جنسى) دوم بیرون آمدن منى، چه در خواب باشد یا بیدارى، کم باشد یا زیاد، با شهوت باشد یا بى شهوت.


در خودارضایی حالت دوم رخ می دهد یعنی با بیرون امدن منی ،زن یا مرد جنب شده و باید غسل کنند.

 

احکام جنابت برای مردان

ـ اگر رطوبتى از انسان خارج شود و نداند منى است یا رطوبت دیگر، چنانچه همراه با «جستن» و «شهوت» بوده باشد آن رطوبت حکم منى دارد و اگر این دو نشانه، یا یکى از آنها را نداشته باشد حکم منى ندارد، ولى در مریض لازم نیست که با جستن بیرون آید، بلکه اگر رطوبت هنگامى بیرون آید که به اوج شهوت جنسى رسیده است، حکم منى دارد.

 غالباً بعد از بیرون آمدن منى بدن سست مى شود، ولى این موضوع جزء شرایط قطعى و نشانه ها نیست.

 مستحبّ است بعد از بیرون آمدن منى بول(ادرار) کند تا ذرّات باقیمانده خارج شود و اگر نکند و بعد از غسل رطوبتى از او بیرون آید که نداند منى است یا رطوبت دیگر، حکم منى دارد و باید دوباره غسل کند.

(در مقالات پزشکی اشاره شده که  ادرار نکردن و باقی ماندن مقداری منی ، باعث عفونت دراز مدت میشود)احکام جنابت برای زنان


مایع منی مایعی است که دارای مواد غذایی برای زنده نگهداشتن اسپرمهاست و فقط در مردان وجود دارد. در زنان مایعی به نام مایع منی وجود ندارد بلکه به هنگام تحریک جنسی مایعی بی رنگ که بسیار لزج است ترشح می شود و مجرای تناسلی زن یا واژن او را لغزنده می سازد. این مایع برای تسهیل امر دخول ترشح می شود و با مایع منی متفاوت می باشد و در کتابهای توضیح المسائل این ترشحات را اگر همراه با اوج لذت جنسی(ارگاسم) یا سست شدن باشد برابر با حکم منی در مردان می دانند.


ترشحاتی که در اوج لذت خارج می شود منی است ولی اگر شک کند که به این مرحله رسیده یا نه، حکم به منی نمی شود و سایر ترشحات که لذت را به همراه ندارد مذی و پاک می باشد.

بنابراین ترشحاتی که با اندکی شهوت و خوشایندی خارج می‏شود پاک است و غسل ندارد ولی مایعی که همراه با اوج شهوت (ارگاسم) از زن خارج می‏شود حکم منی را دارد و موجب جنابت است. اما رطوبت‏هایی که غالبا هنگام برانگیختگی جنسی خارج می‏شود پاک است مگر آنکه به حد (ارگاسم) برسد و بدن همراه آن سستی پیدا کند. در این جا ذکر یک قاعده کلی نیز مفید است و آن اینکه تا زمانی که یقین به خروج منی و یا رسیدن به آن حالت نهایی نباشد حکم جنابت جاری نمی‏گردد. بنابراین به مجرد اینکه رطوبتی از بدن خارج شد و یا هیجانی در بدن به وجود آمد جنابت حاصل نشده است.


شهوت خاص یعنی اوج شهوت که در بین خانم ها معروف است. در رساله دارد که زن مریض بنا بر احوط اگر بدن او سست هم نشود اگر با شهوت آب خارج شود در حکم منی است و غسل لازم دارد. یعنی اگر در زن (یا مرد) یکی از نشانه ها یا دو نشانه یا سه نشانه ثابت شود آن آب حکم منی را دارد و الا پاک است.


جهت اطلاعات بیشتر به پایگاههای اینترنتی پاسخ به مسائل شرعی و یا رساله خود رجوع کنید.


کلمات کلیدی: غسل جنابت ، خود ارضایی و غسل جنابت ، غسل جنابت زنان ، خود ارضایی دختران و غسل جنابت  ، منی در زنان

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:28  توسط یک نفر  | 

خروج منی همراه ادرار

یکی از دوستان سوال کرده اند:

بنده پسر مجردی هستم که گاهی اوقات هنگام یا بعد از دفع ادرار مایعی ازم خارج می شود که شبیه منی است و همان چسبندگی را دارد ولی رنگ منی را ندارد این مایع چیست ایا منی است یا نه آیا راه درمانی وجود دارد که دیگر خارج نشود
در پاسخ به سوال این دوست باید بگویم این مایع همان مایع منی است. هنگامی که فرد از لحاظ جنسی بر انگیخته می شود کمی ترشحات و منی از محل خود حرکت می نماید و بعد هنگام تحریک کامل با حالتی جهنده این مایع و منی خارج می شود. گاهی اوقات به دلیل اینکه تحریک اولیه وجود دارد ولی تحریک تا حد ارگاسم یا انزال صورت نمی گیرد کمی مایع منی همراه ترشحات پروستات در مسیر مجرا حرکت می کند ولی خارج نمی شود تا زمانیکه فرد ادرار می کند که در این هنگام این ترشحات همراه ادرار خارج می گردند. در واقع این ترشحات هنگام برانگیختگی جنسی بوجود می آیند ولی چون تحریک کامل وجود ندارد با حالت جهنده خارج نمی شوند. گاهی اوقات نیز این مشکل در هنگام برخی بیماریها یا مشکلات که باعث شلی اسفنکتر کیسه های منی می گردند ایجاد می شود. عفونتها نیز ممکن است باعث این مشکل شوند.

این حالت معمولا در افراد جوان دیده می شود بویژه کسانی که ازدواج نکرده اند. برای رفع این مساله باید از تحریک جنسی خودداری کرد. همچنین استفاده از برخی داروها بسته به علت ایجاد کننده مفید است. در هنگام عفونت آنتی بیوتیکها کمک کننده هستند. اگر به علت تحریک باشد نیز  داروهایی که آستانه تحریک را بالا می برند و تاخیر در انزال ایجاد می کنند کمک کننده هستند. داروهایی مثل سرترالین یا فلوکستین که داروهای ضد افسردگی هستند می توانند در این زمینه کمک کننده باشند ولی مصرف آنها باید با نظر یک پزشک باشد.


منبع : دکتر شیخ

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:27  توسط یک نفر  | 

می خواهم ایدز نگیرم چکارکنم ؟

هر روز تعداد بسیار زیادی نظر و پیام از طرف بازدیدکنندگان در رابطه با چگونگی پیشگیری از بارداری داریم که اکثرا دختر هستند همه این افراد که ارتباط جنسی بدون استفاده از وسایل پیشگیری  داشته اند  نگران بارداری خود هستند ولی هیچکدام نگران این نیستند که ممکن است دچار ایدز شوند . حتی این افراد نگران بیماریهای مقاربتی نیستند . در مطلبی که در ادامه این صفحه می آید هدف ما آشنا سازی نوجوانان و جوانان با ایدز است . در این مقاله در هر قسمت بر روی کلمات کلیدی لینک یک مقاله دیگر نهاده شده ،  شما با کلیک بر روی آن کلمه مقاله ای در رابطه با آن کلمه را مشاهده خواهید کرد . ما به تمامی نوجوانان و جوانان و همچنین بزرگسالان مطالعه این مقالات را پیشنهاد می کنیم . همچنین از قسمت درگوشی با نوجوانان و جوانان و قسمت بیماریهای واگیر سایت بازدید کنید .

سایت پزشکان بدون مرز

a0245932.jpg

—————- 

آنچه که ما در مورد ایدز می دانیم:

ما میدانیم :   ویروس ایدز چیست و چگونه  منتقل می شود.
ما میدانیم:    برای پیشگیری چه باید کرد .
ما میدانیم:    چگونه رد یابی و شناسایی این ویروس را آنجام دهیم .
مامیدانیم :    چگونه  از افراد آلوده حمایت و پشتیبانی کنیم.
ما میدانیم:    دارو های موجود ، موجب کاهش روندگسترش سریع این بیماری میشود و تنها نقش کنترل را دارد

ولی ما هنوز نمی دانیم درمان نهایی و قطعی این بیماری چیست ؟

قدم  اول :  عامل ویروس ایدز چیست؟ و چه عملکردی دارد؟

ویروس عامل بیماری اچ.آی وی  است که به محض ورود به اورگانیسم بدن این ویروس به گلبولهای سفید که نقش دفاعی بدن را بازی میکنند و ما را در برابر بیماری ها حفاظت میکنند , حمله می کنند و بسیار سریع شروع به زیاد شدن می کنند و کم کم تمامی نیرو و استقامت بدن را از بین می برند به طوری که بیمار شاید تنها از یک بیماری ساده مانند سرما خوردگی بمیرد بنابرین خود ویروس به تنهایی موجب مرگ بیمار نمی شود بلکه با ناتوان کردن سیستم دفاعی فرد آلوده  موحب مرگ می شود
ولی باید این را خاطر نشان کنیم که این ویروس بسیار ضعیف بوده و تنها در شرایط خاصی قادر به حیات است ولی وای به زمانی که ویروس وارد بدن انسان شود آن موقع تبدیل به هیولایی غیر قابل مهار خواهد شد که میزبان خود را طی مدتی (بستگی به پیشرفت بیماری و مصرف داروهای بیشگیری کننده از زیاد شدن ویروس دارد) از پای در خواهد آورد .

a2.bmp

قدم دوم: تحولات عفونتی توسط ویروس


پس از آلوده شدن فرد توسط ویروس ایدز می تواند سالها بدون علایم بیماری سپری شود  و در طول این مدت بیماری بروز نکند اما بعد از اینکه متوجه شدیم آلوده به ویروس هستیم بسیار مهم و با اهمیت است که توسط یک متخصص و یا یک پزشک  تحت نظر قرار بگیریم و از داروهای بخصوصی استفاده کنیم .


در واقع ما امروزه درمان نهایی ایدز را نمی دانیم دارو ها تنها پیشرفت بیماری را بسیار کند می کنند و با قطع کردن دارو بیماری خودش را دوباره نشان خواهد داد و شروع به پیشروی سریع و حمله خواهد کردبعد از اینکه ما به این بیماری مبتلا شدیم ! در صورتی رعایت اصول پیشگیری را انجام ندهیم می توانیم ویروس را به دیگران منتقل کنیم .! انتقال می تواند همان موقعیت را برای فرد دیگری ایجاد کند حتی اگر شخص بیمار نشانه ای از بیماری نداشته باشد .

قدم سوم : راههای انتقال بیماری ویروس ایدز میتواند در مدت یک رابطه حنسی بدون محافظت (ابزار های کنترل مانند کاندوم )و یا از طریق خون یک شخص آلوده منتقل شود.

۱) در مدت یک رابطه حنسی بدون کاندوم :یک مرد آلوده به ویروس می تواند بیماری را به زن منتقل کند .
یک زن آلوده به ویروس می تواند بیماری را به یک مرد منتقل کندیک مرد آلوده به ویروس می تواند بیماری را به یک مرد منتقل کند.

۲)در مدت استفاده از یک سرنگ و یا یک سوزن که قبلا توسط یک شخص آلوده استفاده شده .

 وسیله ای است برای اتنقال خون آلوده بر جای مانده در سرنگ یا سوزن به شخص دیگر و ما در صورت استفاده از یان سرنگ آلوده به ویروس می شویم .حتی تمام ابزارهای برنده(چاقو تیغ …..) که موحب جراحت و تماس با خون آلوده می شود وسیله ای هستند برای انتقال بیماری به افراد دیگر !

۳)ویروس میتواند از طریق مادر الوده به فرزند منتقل شود در دوران حاملهگی ویا شیر دادن نوزاد یا زایمان


بنابرین راههای انتهال محدود و قابل کنترل است


۱) آیا در یک محیط کاری با شخص الوده به ایدز احتمال سرایت وحود دارد ؟

 در یک محیط کاری مانند اداره و یا در بخشهای مختلف اجتماع کارهای روزانه ای همچون دست دادن یا روبوسی کردن و یا در آغوش گرفتن و یا از نزدیک حرف زدن …….. موحب انتقال نمی شود بنابرین رفتار ما با شخص آلوده باید همحون یک فرد سالم باشد

 ۲) ایا استخر رفتن با شخص الوده به ایدز خطری برای سایرین ندارد؟

  ویروس در بدن شخص آلوده  با رابطه جنسی و یا انتقال مادر به جنین و نوزاد و یا انتقال از سرنگ آلوده و فراورده های خونی و یا تماس با خون فرد آلوده با داشتن زخم در بدن خود که خون فرد آلوده به روی زخم ما بریزد و یا استفاده از تیغ و وسایل آرایشی دارای نوک تیز و برنده قابل انتال است . پس نگرانی نداشته باشید و راحت با دوستتان به استخر بروید

۳)آیا همسر شخص آلوده  به ایدز با خوابیدن در یک مکان و در یک محیط مشترک در خطر این بیماری نیست؟

همسر ان فرد آلوده به ایدز تنها باید در مسایل حنسی و موارد گفته شده در بالا دقت مضاعفی انحام دهتد چرا که این خطر بیشتر آنها را تحدید می کند با استفاده از کاندوم این ریسک بسیار کاهش می یابد و در سایر موارد خطری وحود ندارد تنها استفاده از کاندوم نباید فراموش شود حتی برای یک بار !!

۳)آیا حشرات مانند پشه این بیماری را منتقل می کند ؟

خوشبختانه حشره به خاطر مکیدن هیچگاه خون را به بدن فرد دیگر وارد نمی کند تنها خون را می مکد تاکنون موردی از انتقال بیماری بوسیله پشه گزارش نشده است.

۴) آیا در سلمانی ها و آرایشگاه ها احتمال انتقال ایدز از فرد آلوده به شخص سالم وجود دارد؟

متاسفانه خطر انتقال ویروس ایدز در این مکانها در صورت رعایت نکردن  نکات بهداشتی بسیار زیاد است به همین خاطرلازم است هر فرد برای خود لوازم شخصی جهت آرایش مو داشته باشد داشته باشد و در هر مراجعه با خود به آرایشگاه ببرد .و اگر در آرایشگاهی متوحه شدید که آرایشگر وسایلی مانند تیغ یا شانه یا قیحی را استریل نمی کند انجام این اعمال بهداشتی را به او آموزش بدهید  .  و اگر دیدید آن فرد بدون احساس مسیولیت به کارش به شکل گذشته ادامه می دهد در اولین فرصت  مرکز بهداشت را در حریان این امر قرار دهید ولی به خاطر بسبارید به آرایشگاهی بروید که اطمینان کافی به رعایت نکات بهداشتی را انحام می دهد .

  ۵) در صورت جراحت یک شخص آلوده حه باید انحام دهیم؟

در قدم اول فراموش نکنید که او هم انسان است و به کمک شما احتیاج دارد پس باید به او کمک کنید جراحت او برای شما مشکلی نخواهد داشت در صورت داشتن زخم و یا جراحتی در دست یا بدن خود شما بهتر است از دستکش استفاده کنید و بعد با خیال راحت به پانسمان و برطرف کردن زخم او بپردازید

 ۶)  آیا بیماری از طریق راههایی همچون روبوسی . دست دادن . عطسه کردن . صحبت کردن از نزدیک . و یا از طریق تلفن عمومی قابل انتقال است 

خیر . در رفتار های عادی و روز مره خطری وجود ندارد 


۷)  آیا استخر . دستشویی های عمومی و یا استفاده از حمام شخص آلوده موحب انتقال بیماری می شود؟ 

خیر تنها از طریق انتقال خون و سایر موارد قابل انتقال است

  ۸)  آیا این بیماری از طریق یک ظرف غذای مشترک و یا یک فنجان مشترک و یا وسایل شخصی قابل انتقال است؟

ظرف مشترک و فنحان مشترک خیر ولی وسایل مشترک مانند مسواک و برس احتمال انتفال بیماری وجود دارد چرا که گاهی به علت بیماری در دهان احتمال خونریزی وحود دارد و یا به علت نوک تیز برس و یا شانه ممکن است موجب جراحت پوست شده و مقدار کمی خون بیاید و همین مقدار اندک برای انتقال  بیماری کافی خواهد بود .


بنابرین بهترین کار استفاده از لوازم شخصی خودمان استمنبع: سایت پزشکان بدون مرز

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:27  توسط یک نفر  | 

مروری بر ایدز و راه های ابتلا به آن و درمان های رایج

از زمان آلوده شدن بدن به HIV تا بروز ایدز ممکن است ۶ ماه تا ده سال و یا بیش‌تر طول بکشد در این مدت گرچه فرد به ظاهر سالم به نظر می‌رسد، اما ناقل بیماری است و می‌تواند افراد دیگر را آلوده کند.AIDS مخفف عبارت «نشانگان نقص ایمنی اکتسابی» به زبان انگلیسی است. بر اثر تخریب یاخته‌های دستگاه ایمنی بدن ناشی از اچ آی وی، برخی بیماریها و عفونتها فرصت مبتلاء کردن انسان را پیدا می‌کنند که موجب نشانه‌ها و علائم متنوعی در بدن می‌شود. برخی از این نشانه‌ها اولین بار در سال ۱۹۸۱ میلادی در افراد بالغ جوانی دیده شد که دچار نقص‌های ایمنی مادرزادی نبودند و این تعجب پزشکان را برانگیخته بود. به همین لحاظ مجموعة این علائم را «نشانه‌های نقص ایمنی اکتسابی» یا ایدز نام نهادند، چون نمی‌توانستند آن را به بیماری مشخصی نسبت دهند و هنوز اچ.آی.وی شناخته نشده بود. بنابراین ایدز مرحله‌ای است که اچ.آی.وی مدتها (چندماه تا چند سال) در بدن حضور داشته و موجب تخریب اکثر یاخته‌های دستگاه دفاعی بدن شده است و فرد مبتلاء مستعد بروز بیماریهای عفونی، سرطانها و مشکلات دیگر می‌گردد.اهمیت


اچ.آی.وی/ایدز معضلی پزشکی-بهداشتی است که ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آن بسیار گسترده‌اند. از آغاز کشف اولین مبتلایان آن در خرداد سال ۱۳۶۰ تاآواخر سال ۱۳۸۳ در سراسر جهان بیش از ۶۳ میلیون نفر مبتلا شده‌اند و ۲۳ میلیون نفر فوت کرده‌اند. در حدود نیمی از کسانی که دچار ایدز هستند قبل از ۲۵ سالگی آلوده شده‌اند و بدون دارو اغلب قبل از ۳۵ سالگی می‌‌میرند. هر روز ۱۴۰۰۰ نفر جدید به مبتلایان اضافه می‌شود که نیمی زن هستند و نیز نیمی ۱۵ تا ۲۵ ساله هستند. زنان و دختران به دلائل زیستی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بیش از مردان در معرض خطر ابتلاء و آسیب ناشی از ایدز هستند. در کشور ایران تعداد افراد مبتلای ثبت شده ۱۱۹۳۰ نفر تا اول فروردین ماه ۱۳۸۴ است که در طی ۳ سال گذشته بیش از دو و نیم برابر شده است، و رشدی لگاریتمی از خود نشان می‌دهد. تخمین زده می‌شود که بین ۶۰ تا ۱۲۰ هزار نفر مبتلای ناشناخته در ایران حضور داشته باشند. بنابراین لازم است همه و به ویژه نوجوانان و جوانان آموزشهایی در راستای پیشگیری ببینند چون تاکنون واکسن و یا علاج قطعی برای این مشکل کشف نشده است و در آینده نزدیک نیز امکان‌پذیر نیست.a0245932.jpg

ایدز در ایران
در تاریخ ۲۷ مهر ۱۳۸۵ رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت اعلام کرد که براساس آخرین آمار موجود در کشور، تعداد افرادی که تا اول مهرماه امسال (۱۳۸۵) در کشور به ویروس ایدز مبتلا شده و شناسایی شده‌اند ۱۳ هزار و ۷۰۲ نفر هستند. وی همچنین افزود که: “البته همچنان تخمین زده می‌شود که همکنون حدود ۷۰ هزار نفر در ایران ناقل این بیماری باشند”.

راه‌های انتقال
اچ آی وی در مایعات داخلی و مترشحه بدن انسان مبتلاء (بجز عرق و تا حدودی بزاق) وجود دارد، اما فقط از راه آمیزش جنسی، تبادل خون یا فرآورده‌های آن و از مادر مبتلاء به جنین قابل سرایت از فردی به فرد دیگر است.


۱) آمیزش جنسی اگر زن یا مردی به ویروس ایدز آلوده باشد، می‌تواند ویروس را از راه تماس جنسی به دیگری منتقل کند. تماس جنسی موقعی ممکن است منجر به سرایت اچ.آی.وی شود که یک طرف دچار اچ.آی.وی/ایدز باشد و تبادل یا تماس مایعات بدن طرفین رخ دهد. بنابراین تماس جنسی مرد با مرد، مرد با زن، زن با زن در این شرایط ممکن است موجب سرایت شود. لازم به ذکر است در مقاربتها حتی اگر انزال (خروج منی از آلت مرد) هم رخ ندهد امکان سرایت وجود دارد چون مایعات مترشحة قبل از آن هم حاوی ویروس هستند.


۲) تبادل خون انتقال خون و فراورده‌های آن اگر بدون اقدامات تشخیصی و ویروس زدایی انجام شود به احتمال بسیار زیادی موجب سرایت اچ.آی.وی می‌شود. امری که در کشور ما نیز برای بیماران هموفیلی و تالاسمی رخ داده است. لازم به ذکر است اهداء خون خطری برای سرایت به فرد اهداءکننده ندارد و فقط دریافت کنندگان خون در معرض خطرند. همچنین علیرغم انجام آزمایش‌های تشخیصی بر روی تمام نمونه‌های خون در حال حاضر اگر دوره پنجره را در نظر بگیریم که در آن نتیجه آزمایش منفی خواهد بود، بنابراین هر دریافت خون و فرآورده‌های آن باید برای آزمایش اچ.آی.وی اقدام کند. راه دیگر تبادل خون استفاده از سرنگ و ابزارهای تزریق مشترک (مانند پمپ دست ساز) است که مصرف کنندگان مواد مخدر تزریقی به ناچار یا ناآگاهانه از آنها استفاده می‌کنند. استفاده از هر نوع وسایل تیز و برنده‌ای که به خون فرد مبتلا به اچ.آی.وی/ایدز آغشته شده باشد، مانند سرنگ، سوزن، مسواک (در صورت ایجاد خونریزی لثه) و وسایل خالکوبی ممکن است ویروس را منتقل کند. راه دیگر هم سرایت از طریق پیوند اعضاء (کلیه، کبد، لوزالمعده و …) است.


۳) مادر به جنین یا نوزاد مادران باردار اگر مبتلاء به اچ.آی.وی باشند محتمل است که در حین بارداری یا هنگام زایمان ویروس به فرزند آنان سرایت کند. همچنین شیردادن مادران اچ.آی.وی مثبت به فرزندانشان ممنوع است چون ویروس درون شیر نیز ترشح شده و منتقل می‌شود. انتقال در مراحل مختلف بارداری بدون داروهای پیشگیرانه در ۲۵% تا ۴۰% رخ می‌دهد. در صورتی که خانم‌های اچ.آی.وی مثبت باردار بشوند لازم است داروهایی مصرف کنند که احتمال سرایت به فرزندشان را کم می‌کند. همچنین نوزاد متولد شده از این مادران باید مدتی داروی ضد اچ.آی.وی بگیرد و شش هفته و ۱۸ ماه پس از تولد آزمایش اچ.آی.وی بشود تا وضعیت ابتلائش مشخص گردد.

صورت ارتباط جنسی با شخص مبتلاء (مرد با زن / مرد با مرد)، احتمال آلوده شدن کدام یک بیشتر است؟
خطر انتقال ویروس اچ.آی.وی در مردان همجنسگرا بیشتر و تقریباً دو برابر مردان غیر همجنسگرا ست. درضمن خطر دریافت ویروس در بین مردان همجنسگرا در فرد مفعول بیشتر است. احتمال انتقال آلودگی در هر بار آمیزش جنسی از مرد به زن(نزدیکی مهبلی) در حدود ۱/۱ درصد است و احتمال انتقال آلودگی از زن به مرد (نزدیکی مهبلی) در حدود .۰٫۳ درصد است. اما حتی یکبار تماس جنسی هم ممکن است منجر به سرایت اچ.آی.وی شود (این ارقام احتمال آماری است) بنابراین با این که احتمال سرایت در یک رابطه جنسی خیلی کم است اما صفر نیست!! و حتی مردانی وجود دارند که تنها با یک نزدیکی با زن اچ.آی.وی مثبت مبتلاء شده‌اند یا زنانی که با یکبار آمیزش با مردان اچ.آی.وی مثبت دچار شده‌اند.

در چه مواقعی احتمال سرایت از راه جنسی بیشتر می‌شود؟
اگر زخم یا عفونت تناسلی وجود داشته باشد، اگر تماس جنسی با خشونت یا اجبار باشد، اگر فردی شرکای جنسی متعدد داشته باشد و نیز در مقاربت خشک خطر سرایت بیشتر است. همچنین در آمیزش جنسی مقعدی (مقاربت از راه پشت) احتمال سرایت بیشتر از راه مهبلی است. ازدواج موقت (متعه، صیغه) چون معمولاً طرفین سابقه ازدواج‌های منجر به طلاق یا موقت متعدد با دیگر افراد هم دارند یک عامل گسترش بیماریهای مقاربتی و از جمله ایدز می‌تواند باشد.


آیا معاشقه (بدون آمیزش جنسی) باعث سرایت می‌شود؟
اچ.آی.وی از راه تماس‌های سطحی (بوسیدن، در آغوش گرفتن، لمس بدن) که عشق بازی یا معاشقه خوانده می‌شود و کارهایی مثل غذا خوردن در ظروف مشترک،انتقال نمی‌یابد.

آیا در اعمال پزشکی امکان سرایت وجود دارد؟
هرگونه عمل جراحی، اندوسکوپی، دیالیز با دستگاه، دندانپزشکی، ختنه، حجامت، تزریقات و طب سوزنی که در آن شرایط سترون سازی کامل رعایت نشود ممکن است موجب سرایت اچ.آی.وی و سایر ویروسها از یک فرد مبتلاء به دیگران شود. در این موارد لازم است تا حد ممکن از وسایل سترون یک بار مصرف استفاده شود، ابزارهای مقاوم به حرارت‌ (مثل برخی ابزارهای فلزی جراحی و دندانپزشکی) در اتوکلاو یا فور و ابزارهای غیرمصرفی نامقاوم (مثل آندوسکوپ) با مواد شیمیایی ضدعفونی شوند که این کارها باید برای هر بیمار انجام شود. البته با توجه به رعایت دقیق این احتیاطهای همه جانبه مواردی که ثابت شده باشد اچ.آی.وی از مکانهایی مانند دندانپزشکی سرایت کرده باشد در تمام جهان انگشت شمار است.


آیا کارکنان بیمارستانها و درمانگاه‌ها در معرض خطراند؟
پزشکان و پرستارانی که با بیماران اچ.آی.وی مثبت سر و کار دارند ممکن است در اثر تماس اتفاقی (فرو رفتن سوزن سرنگ یا تیغ جراحی) به اچ.آی.وی دچار شوند. در ضمن احتمال سرایت از بیمار اچ.آی.وی مثبت به پزشک بسیار بسیار بیشتر از احتمال سرایت از پزشک اچ.آی.وی مثبت به بیماران است. در هر صورت با مصرف به موقع داروهای ضدویروسی این احتمال به شدت کم می‌شود. در مواقعی که فرو رفتن سوزن یا موارد مشابه رخ می‌دهد باید در عرض ۳ روزشروع به مصرف داروهای ضد ویروسی شود. این امر با مراجعه به کلینیک‌ها و بخش‌های تخصصی بیماریهای عفونی امکان‌پذیر است. اره


آیا در آرایشگاه‌ها امکان سرایت وجود دارد؟
تراشیدن مو، خالکوبی، سوراخ کردن گوش که در آن شرایط سترون سازی کامل رعایت نشود ممکن است موجب سرایت اچ.آی.وی و سایر ویروسهای خطرناک از یک فرد مبتلاء به دیگران شود. در این موارد لازم است مشابه اقدامات پزشکی از وسائل یک بار مصرف (مانند تیغ) برای هر فرد استفاده شود یا ابزارها بطور کامل سترون شوند. توصیه می‌شود هر فرد هنگام مراجعه به آرایشگاه‌ها وسایل شخصی خود را به همراه ببرد (تیغ، قیچی، شانه، حوله و …) تا از سرایت بیماریهای عفونی جلوگیری شود. اپیلاسیون (کندن موها) ممکن است موجب آسیب به پوست و ایجاد زخم‌های بسیار ریز در محل کنده شدن موها بکند، بنابراین بهتر است از وسایل یکبار مصرف برای آن استفاده شود.


a2.bmp

راه‌های پیشگیری

با توجه به آنکه اچ.آی.وی برخلاف برخی ویروسهای بیماریزای سرماخوردگی یا اسهال راه انتقال محدودی دارد پیشگیری از آن با رعایت برخی اصول آسان است


خویشتنداری- پرهیز از هر گونه تماس جنسی پیش از ازدواج رسمی


وفاداری- پایبندی به تک‌همسری و حریم خانواده


کاربرد مداوم کاندوم- استفاده از کاپوت در هر بار تماس جنسی (و با هر نوع شریک جنسی یا همسر)


پرهیز از مصرف مواد و اعتیاد- هر گونه مواد روان‌گردان، توهم زا، شادی آور، محرک و مخدر حتی برای یکبار


در ضمن همیشه از وسائل شخصی مخصوص خودتان (مسواک، تیغ، ریش‌تراش و….) استفاده کنید.پیشگیری پس از مواجههPost exposure Prophylaxis
برنامه‌ای شامل چند داروی ضد ویروسی است که چندین باردر روز پس از تجاوز جنسی یا مواجهه شغلی مصرف می‌شود. این داروها باید حداکثر در ۷۲ ساعت پس از مواجهه شروع شوند تا از آلوده شدن فردی به HIV چلوگیری شود. پیش از آغاز استفاده از PEP یک آزمایش HIV باید گرفته شود تا وضعیت فرد تعیین شود. اطلاعات و مشاوره باید به فرد داده شود تا وی را قادر به فهمیدن داروها، لزوم تحمل و پیگیری، لزوم تماس‌های جنسی سالم تر و آزمایش‌های HIV بعدی بکند .

جلوگیری از سرایت مادر به فرزند
انتقال HIV از مادر مبتلا به HIV به فرزند متولد نشده در سه مرحله اصلی اتفاق می‌‌افتد: وقتی مادر باردار است، زمان تولد یا هنگام شیر دهی.

انتقال در ۲۵% تا ۴۰% بدون درمان پیشگیرانه رخ می‌دهد. دو رژیم دارویی برای جلوگیری از انتقال مادر به فرزند در دسترس است. در افریقای جنوبی رژیم رایج، مصرف Nevirapine می‌‌باشد که معروف به NVP یا Viramune است و قرصی است که بانوان حین زایمان مصرف می‌کنند و به نوزاد بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت بعد از تولد تجویز می‌شود. اگر مادر در طول دوران بارداری AZT مصرف کند و از شیردهی هم خودداری کند، میزان انتقال تا ۱۰ % کاهش می‌‌یابد. داروهای دیگر نیز برای جلوگیری از سرایت از مادر به فرزند در حال تهیه هستند. یک برنامه PMTCT مؤثر شامل: تأمین مشاوره و آزمایش آگاهانه، تهیه داور و مشاوره با زنان در مورد تغذیة نوزاد (بدون شیر مادر) می‌‌باشد.


ارتباط اعتیاد یا مصرف مواد با اچ.آی.وی/ایدز چیست؟
مواد روانگردان از دو جهت ممکن است فرد را در معرض ابتلاء به اچ.آی.وی ایدز قرار دهند:

اختلال در قوه ادراک: در این مورد هیچ تفاوتی ندارد که ماده مخدر (مثل هروئین،تریاک)، محرک (مثل اکستازی=اکس)، توهم زا (مثل حشیش، گرس، علف) یا انواع دیگر موادی (مثل مشروبات الکلی) باشد که مورد سوء مصرف قرار می‌‌گیرند. موقعی که قوای ذهنی انسان مختل باشد ممکن است رفتارهای پرخطری مانند انجام یک رابطه جنسی بی محابا انجام دهد که او را در معرض ابتلاء به اچ.آی.وی قرار دهد. طبق آمار رسمی بیش از ۴ میلیون نفر در کشور به مصرف انواع مختلف مواد می‌پردازند. در ضمن افرادی که در اعتیاد غرق شده‌اند مطمئناً به بروشورهای پیشگیری از ابتلا و انتقال اچ.آی.وی/ایدز توجهی نخواهند کرد.و راهکارهای برخورد با آنها تخصصی است.


استفاده از سرنگ مشترک در اعتیاد تزریقی: استفاده از سرنگ مشترک یا هر گونه ابزار تزریقی دست ساز (پمپ، لوله و …) برای تزریق مواد فعلاً در کشور ما بیشترین خطر را در انتقال اچ.آی.وی دارد. در حال حاضر حدود ۴۰۰۰۰۰ مصرف کننده تزریقی مواد (بویژه هروئین و مورفین) در کشور وجود دارد که تخمین زده می‌شود حدود ۴۰۰۰۰ نفر آنان به اچ.آی.وی دچار شده باشند.
فعلاً بیشترین افراد مبتلاء به اچ.آی.وی/ایدز ثبت شده در کشور ما مصرف کنندگان مواد تزریقی هستند (حدود ۶۱ درصد).


درمان


داروهای ضد رتروویروس (ARV) نخستین روش درمان HIV هستند. ARVها یکی از دو آنزیم ضروری برای تکثیر HIV را مهار می‌کنند. داروهای ضد ویروسی، HIV/AIDS را علاج قطعی نمی‌کنند اما زندگی مبتلایان به HIV را طولانی می‌کنند. درضمن برای جلوگیری از مقاوم شدن ویروس به دارو معمولاً چند دارو هم‌زمان به فرد مبتلا داده می‌شود. ۴ دسته داروهای ضد ویروسی برای استفاده درمانی وجود دارد: شبه نوکلئوزیدهای مهارکننده reverse transcriptase، مهارکننده‌های reverse transcriptase غیر نوکلئوزیدی، مهارکننده‌های پروتئاز و مهارکننده‌های ورود ویروس به باخته ها

مهارکننده‌های پروتئاز Protease Inhibitors
یک نوع ضد ویروس هستند که تکثیر HIV را متوقف می‌کنند. آنها قسمتی از HIV را که آنزیم پروتئاز نامیده می‌شود، مهار می‌کنند. وقتی آنزیم مهار شد HIV، نسخه‌های ناقصی از ویروس می‌سازد که نمی‌توانند یاخته‌های جدیدی را آلوده کند. معروفترین داروهای این گروه عبارت‌اند از indinavir،saquinavir،nelfinavir

بازدارنده‌های غیر نوکلئوزیدی ترانسکریپتاز معکوس
یک دسته داروهای ضد ویروسی می‌‌باشند که تکثیر HIV را به وسیله دخالت در یک آنزیم حیاتی ویروس کاهش می‌‌دهد. این آنزیم برای HIV ضروری است تا ماده ژنتیک خود را درون یاخته‌ها ترکیب کند. برخی داروهای NNRTI عبارت‌اند از nevirapine,delavirdine , efavirenza

Nucleoside anlogues (شبه نوکلئوزیدها)
نظیرهای نوکلئوزیدی مهارکنندة ترانسکریپتاز این آنزیم HIV را مورد هدف قرار می‌‌دهند و از تبدیل RNA ویروس به DNA ویروسی جلوگیری می‌کنند. معروفترین داروهای این گروه عبارت‌اند از zidovudine ،lamivudine، zalcitabine، abacavir،didanosineو stavudine

مهار کننده‌های ورود
این دسته اخیرا ابداع شده‌اند و جلوی ورود ویروس را به گویچه‌های سفید می‌گیرند. از این جهت متفاوت با سه گروه قبلی هستند چون آنها پس از این که ویروس یاخته‌ها را آلوده کرد جلوی تکثیر آن را می‌گیرند. تنها یک دارو از این دسته مورد تأیید مؤ‌سسه غذا و داروی ایالات متحده است که انفیوورتاید (تجاری- Fuzeon) نام دارد.


شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در باره این موضوع به اخبار موضوعی قسمت در گوشی های متخصص با نوجوانان و جوانان مراجعه کنید و یا اینجا را کلیک کنید

————بازدیدکننده  محترم

با توجه به حساسیت ما در ارائه مطالب از معتبرترین و بهترین متخصصین جهانی  یک تیم از همکاران ما به تهیه مطلب و گزارش در رابطه با موضوعات مورد نظر شما  مشغول است . مقالات و مصاحبه هایی مانند مورد بالا بر اساس سوالات شما تهیه می گردد . متاسفانه بدلیل حجم بالای تعداد سوالات و حساسیت ما ممکن است مطلب مرتبط با سوال خود را با تاخیر در سایت مشاهده کنید .

دفتر رسیدگی به سوالات بازدید کنندگان

“ سایت پزشکان بدون مرز ”کلمات کلیدی: همه چیز درباره ایدز ، ایدز ، HIV ، راههای انتقال ویروس ایدز ، راههای پیشگیری از ایدز   رابطه جنسی و ایدز

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:26  توسط یک نفر  | 

ایدزو اچ آی وی AIDS

ایدزو اچ آی وی AIDS


صفحه ویژه  ایدز  اچ آی وی (Human Immunodeficiency Virus)  (روز جهانی ایدز)

هر ساله برای روز جهانی ایدز، شعار خاصی در نظر گرفته می شود.

  در برابر گسترش ایدز پیشگام شو              ۲۰۰۷

بازدید کننده محترم  !

شما با مطالعه مطالب این صفحه اطلاعات کاملی در رابطه با ایدز (AIDS ) و ( HIV )  به دست خواهید آورد . ما مطالعه مطالب زیر را به تمامی بازدید کنندگان پیشنهاد می کنیم :


۱- ایدز (AIDS ) و ( HIV )

۲- مروری بر ایدز و راه های ابتلا به آن و درمان های رایج

۳- ایدز را بهتر بشناسیم

۴- اشنایی با ایدز، HIV/AIDs ( درگوشی با نوجوانان و جوانان)

۵- HIV وAIDS (ایدز ) چیست؟

۶- می خواهم ایدز نگیرم چکارکنم ؟

۷- سکوت و نگرش منفی به ایدز تنها به گسترش آن کمک می‌کند ، لازم است به برنامه‌های آموزشی پیشگیری از ایدز فرصت و سرمایه اختصاص دهیم

۸-ایدز، ظرفیتهای درمانی و خدمات پزشکی در ایران

۹- وضعیت ایدز در جهان

۱۰-ایدز با سرعتی بی سابقه گسترش می یابد

۱۱-افراد آلوده به ویروس اچ.آی.وی بطور متوسط حدود ‪۱۶‬ سال از زندگی خود را از دست می‌دهند.

۱۲- ایدز و زنان

۱۳-نقش رسانه ها در مبارزه علیه ایدز

۱۴-راهنمای ایدز -بررسی بیولوژی ویروس اچ آی وی

۱۵-هنوز هم در ایران از اطلاع‌رسانی دقیق که بیانگر واقعیت‌های شیوع این بیماری و ابعاد گسترش آن باشد خبری نیست.

۱۶-تاریخچه و آینده ایدز در ایران

۱۷- پیام مدیر اجرایی صندوق جمعیت ملل متحد به مناسب ۱ دسامبر (۱۰ آذر) روز جهانی ایدز

۱۸-پیام مدیر کل یونسکو به مناسبت روز جهانی ایدز

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:25  توسط یک نفر  | 

مراحل غلبه بر اعتیاد به خود ارضایی

 

1.      اولین گام در غلبه بر اعتیاد به خود ارضایی در دانستن حقیقت است. در ابتدا نیاز هست که بدانید  غریزه ی   جنسی بد نیست. اگر احساس جنسی شما بر انگیخته شده دلیل بر بد بودن شما نیست. احساسات جنسی شما یک قسمت عادی سالم از بدن شما هستند و اگر درست استفاده شود می تواند شادی بسیار به ارمغان بیاورد. این غرایز قوی برای  پیوند شما با همسر خود در یک رابطه قوی بنا شده است. اگر شما  به تنهایی عمل می کنید و خود ارضایی را انجام می دهید این انرژی قوی می تواند تبدیل به اعتیاد شود . با این حال ، حتی به عنوان یک فرد مجرد شما می توانید این انرژی را به انجام کارهای زیادی را در زندگی استفاده کنید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید


 

2.      هنگامی که شما حقیقت را در مورد این غریزه  جنسی می دانید  شما نیاز به درک این دارید که چرا شما آن را در وهله اول (یا اخرین باری که تکرارش کردید) انجام دادید. به دلیل این که شما بی حوصلگی  و یا تنهایی؟ آیا شما احساس رنج و درد عاطفی ، حال روحی بد و یا عدم ارتباط سالم با دیگران در خانواده یا روابط دوستان دارید؟ یا شما به سادگی معتاد شدید به دلیل این که خود ارضایی در اولین بار هیجان انگیز بوده و  پس از آن دچار حالت افسردگی شدید ؟ هنگامی که شما از دلایل تان بر اساس "چرایی"  را در ذهن تجسم می کنید شما می توانید  روی "چگونگی " بر توقف و رهایی کار کنید.

 


توجه : اگر شما به دلیل صدمات روحی - عاطفی یا برخی از انواع ضربه های روحی روانی در زندگی خود به خود ارضایی عادت کردید ، خود ارضایی تنها یک علامت بیماری هست و تمام مشکلات شما را ریشه کن نمی کند. در این حالت شما همزمان با کار کردن روی اعتیاد ، به درمان حرفه ای به مقابله با ریشه های مشکلات دارید.

 

3.      حالا که می دانید "چرا" معتاد شدید شما می توانید شروع به غلبه بر خود ارضایی کنید.  دو راه اصلی برای غلبه  بر خود ارضایی ، تغییر دادن افکار  و داشتن فعالیت های سالم در زندگی تان است. هرگز تلاش نکنید افکارتان را کنترل کنید و یا از ذهن بیرون کنید، این کار انها را قوی تر می کند. راه صحیح برای انجام این کار است که ، فقط  روراست باشید و هر انچه را که دربارش فکر می کنید و با انها وسوسه می شوید را بپذیرید  سپس آن را با یک فکر بهتر تغییردهید (جایگزینی). به عنوان مثال : "در حال حاضر من وسوسه خود ارضایی دارم چون من دارم چند تا سایت تحریک کننده میبینم ، با این حال من می دانم که خودارضایی به من احساس افسردگی می دهد. من می دانم که این غریزه  جنسی بد نیست ، اما این انرژی و غریزه زمانی  خوب هست و  زمانی که آن را به جای خود ارضایی ذخیره کنم به من احساس اعتماد به نفس میده.  "این فقط یک مثال است و هزاران راه وجود دارد که شما می تونید مسیر افکار خود را در هر موقعیتی تغییر دهید.. بعد از حدود یک ماه این  تمرین ،این حالت به صورت خودکار در می اید.


4.      شما باید غرایز جنسی زیادی دارید  که انرژی بسیار قوی است. این انرژی باید در راه های سالم غیر اعتیاد آور مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین یک ورزش ، بازی و رفتن به باشگاه ، بیرون رفتن  با دوستان و خانواده یا هر چیز دیگری به که به شما احساس خوبی می دهد ، مفید خواهد بود.

نکته مهم : اگر شما علاوه بر خودارضایی از سایتهای تحریک کننده و پورن  هم دیدن می کنید شما شاید به پورن نیز اعتیاد پیدا کردید. اگر شما دیدن پورن را متوقف نکنید نمی توانید خود ارضایی را متوقف کنید. شما نیاز دارید هر دو را رها کنید تا موفق شوید.  

 

 

 

 

ترجمه توسط وبلاگ رهایی از سایت اعتیاد خود ارضایی

 

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:24  توسط یک نفر  | 

هشت مرحله ترک خود ارضایی


هشت مرحله ترک خود ارضایی

1. تصمیم بگیرید و نگران این نباشید که چه مدت خود ارضایی می کردید. خود ارضایی زمانی که تاثیرات منفی روی زندگی و رابطه های  روزانه بگذارد مشکل ساز خواهد بود . اگر خود ارضایی زمانی  را که دران  می تونید با دیگر کارهای مهمی را انجام دهید ،هدر دهد اینک زمان ان رسیده که رفتار خود را تغییر دهید

 

2. باید علت را پیدا کنید. نیاز دارید که بدانید به چه دلایلی بیش از حد خود ارضایی می کنید؟ اگر شما فقط تلاش کنید که خود ارضایی را متوقف کنید ، نتیجه عکس خواهید گرفت و با حالتی افراطی سر جای خود برمی گردید. بنابر این ایا می دانید چرا خود ارضایی می کنید؟ شما ممکن است تشخیص دهید که خودارضایی برای رفع خستگی ، خلاصی از استرس ها و یا به خاطر تنهایی است. استراحت کنید و شروع کنید به فکر کردن  "چرایی" اینکه چرا احساس می کنید نیاز دارید خود ارضایی کنید. قصد دارید از چه چیزی فرار کنید؟ دلیل اصلی اینکه به طور افراطی خود ارضایی می کنید این نیست که خود ارضایی احساس لذت بخشی تولید می کند. عمیق به درون خود  رجوع کنید. شاید شما برای فهمیدن احساستتون  نیاز به درمان داشته باشید.

 

3. یاد بگیرید احساسات خود را بشناسید. یافتن یک راه صحیح برای مدیریت احساساتتان می تواند یک مهارتی باشد که انها را هنوز یاد نگرفته اید و یا نداشته اید.هر انچه ما احساس می کنید ناشی از افکار ماست. احساسات ما هستند که جهان ما را تفسیر می کنند. و شما هستید که تصمیم می گیرید چه احساسی داشته باشید. خود ارضایی به دلیل بی حوصلگی ، به خاطر این است که شما تصمیم گرفتید که احساس بی حوصلگی کنید. شما می توانید تعیین کنید که چه احساسی داشته باشید.

 

4. ترک خود ارضایی افراطی با تغییر اندیشه و نگرش ممکن است  . شما نمی توانید خود ارضایی را به عنوان راه حل مشکلات خود بپذیرید. یاد بگیرید که بیشتر از زندگی لذت ببرید و خواهید فهمید که دیگر نمی خواهید خود ارضایی کنید.

 


5. بخش هایی از روز که در ان موقع بیشترین وسوه ها و مشکلات رخ می دهد را معین کنید. یافتن  وقتهایی که در طول روز که بیشترین درگیری و تنش رخ میدهد می تواند به شما کمک کند که بر اعتیاد غلبه کنید. برای زمان هایی که بیشترین درگیری و تنش هست برنامه ریزی کنید، مثلا اگر شما وقتی که قصد خوابیدن دارید بیشترین درگیری و وسوسه را دارید ، تا وقتی که خسته نشده اید و برای خواب اماده نیستید به رختخواب نروید. شما باید تلاش کنید که ورزش کنید چرا که کمک میکند که راحت تر بخوابید. زمان ها و مکان هایی که بیشترین درگیری را دارید مشخص کنید و برنامه ریزی کنید.


6. سعی کنید به چیزهایی فکر کنید که هر روز شما را تازه تر و بهتر کند. شما اعتماد به نفس و روحیه بهتری خواهید داشت.  شما باید هر روز شیوه ی تفکرتان را تغییر دهید و با خودتان دوست باشید . ایجاد یک روحیه شاد و ارام خیلی موثر است.7. تغییر عادات. اگر شما در تنهایی همچنان وقت زیادی را در خانه صرف تماشای فیلم های تحریک امیز  و گشتن در سایتهای هرزه می کنید ، باید بدانید که اینطوری غلبه و ترک خود ارضایی غیر ممکن است.  خود را مجبور کنید که  خانه را ترک کنید و با دوستان و دیگر افراد معاشرت کنید. سعی کنید راه دیگری برای ازاد کردن تنش جنسی پیدا کنید و روابط سالمی با دیگران برقرار کنید.

 

8. داشتن یک برنامه جایگزین. داشتن یک برنامه از هر چیزی ، در مواقعی که وسوسه خود ارضایی شدید می شود خیلی مهم است. می تونید از یک کش استفاده کنید و یا هر چیز دیگه ای که سمبلی باشه برای قطع کردن فکر خودارضایی. موضوع صدمه زدن به خودتان نیست بلکه هدف این هست که ذهنتان  را به روشی از احتمال انجام مجدد خود ارضایی خالی کنید


 

ابتدا تمرین کنید و انرژی را بسوزانید، اگر به طور معمول باز هم وقت خواب خواستید خودارضایی کنید نخوابید و تسلیم نشوید. ممکن هست نیاز به کمک داشته باشید اما سعی کنید مثبت اندیشی کنید و باور داشته باشید که می تونید این اعتیاد را رها کنید.

به یاد داشته باشید که مشکل است در ذهن تان است ، و شما  می توانید به سادگی افکار خود را با افکار دیگری جایگزین کنید. حتی اگر خیلی میل به خودارضایی داشتید ، شما قدرت ان را دارید که ان فکر را متوقف کنید.

 

ترچمه توسط وبلاگ رهایی از سایت howtostopmasturbating.com

 

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:24  توسط یک نفر  | 

اعتیاد به خود ارضایی

اعتیاد به  خود ارضایی-- اعتیاد به خود ارضایی  چیست؟

اعتیاد به خود ارضایی به طور ساده ، به نیاز وسواسی و اجباری به انجام خود ارضایی تعبیر می شود. نیاز چنان قدرتمند هست که فرد معتاد قدرتی در برابر خود ارضایی ندارد. این میل سحر کننده و مقاومت ناپذیر پایه و اساس بیشترین اعتیاد های جنسی است. نیاز به دیدن هرزه نگاری معمولا قبل از خود ارضایی صورت می گیرد. بیشتر شکل های اعتیاد جنسی نظیر  رابطه با زنان روسپی و روابط نامشروع مختلف معمولا با خود ارضایی شروع می شوند.

اعتیاد به خود ارضایی در فرایند اعتیاد مانند یک ماده اعتیاد اور مانند الکل و مخدر است. در فرایند اعتیاد ، احساس سرخوشی از مواد شیمیایی ازاد شده در ذهن به وجود می اید.

در ظاهر خود ارضایی به نظر بی ضرر می رشد. خود ارضایی فقط سکس با خودتان است. اما خود ارضایی از لحاظ فیزیکی ، احساسی و روحی اثراتی دارد. من اطمینان می دهم که اینها واقعی هستند و انها  در زندگیم تجربه کرده ام.

 

اعتیاد خود ارضایی . جنبه های  فیزیکی

 همانطور که بالا ذکر شد احساسات سرخوشی اعتیاد خود ارضایی،  از ترشح مواد شیمیایی در ذهن که طی ارگاسم و اوج لذت جنسی ازاد می گردد، به وجود می اید.همچنانکه ذهن شروع به ایجاد این احساسات می کند، فرد رسیدن به اوج لذت جنسی سریعتر و بیشتر را  دنبال می کند. فرد انچنان به احساس خود ارضایی خو می گیرد ، طوری که گاهی فعالیت جنسی عادی برایش رضایت بخش نخواهد بود. اعتیاد با فعالیت کوتاه و شدید و رسیدن سریع به اوج لذت جنسی ، کامل میشود . متاسفانه این برای زوج ها در یک رابطه جنسی خیلی رضایت بخش نیست.اعتیاد خود راضایی -- جنبه های احساسی / روحی

خود ارضایی یک عمل خود خواهانه است . از انجا که شما با خودتان رابطه جنسی دارید ، نیازی به شریک جنسی ندارید. در خود ارضایی ، گرایش به نادیده گرفتن نیاز های احساسی  به همسرتان ایجاد می شود. او چیزی بیشتر از یک وسیله برای رضایت جنسی شما نخواهد بود. در ازدواجم ، این باعث شد به جایی برسم که از لحاظ فیزیکی و احساسی نیازی به همسرم نداشتم و سرانجام بعد از 13 سال زندگی از او جدا شوم.

 در کتاب مقدس مسیحیان امده که"  هر کس از روی شهوت به زنی نگاه کند در قلبش زنا کرده" که نشان دهنده ی گناه بودن خود ارضایی هست. چرا که خود ارضایی همراه با افکار شهوانی است.

 


اعتیاد به استمناء -- چگونه بفهمم معتاد هستم؟

ساده ترین راه برای اینکه بفهمید اعتیاد به خود ارضایی دارید  ، خود داری از انجام خود ارضایی و یا هر نوع سکس خارج از چهارچوب ازدواج ، برای 30 روز است. اگر شما در اولین تلاشتون بتوانید انجام ندهید، شما احتمالا اعتیاد ندارید. اگر چه شما ممکنه بخواهید که در هر صورت ان را ترک کنید به خاطر روابط و خانواده تان. اگر بیشتر از 2 یا 3 روز نتوانستید و با مشکل مواجه شدید شما مشکل اعتیاد دارید. همان طور که اثرات خود ارضایی جسمی و روحی است، در ترک و  بهبودی نیز باید در هر دو مورد کار شود. برای ترک نیاز به پشتیبانی احساسی هست و داشتن یک مشاور خیلی موثر خواهد بود. این خیلی وحشتناک هست اگر که اعتیاد به خودارضایی یک گناه پنهان بمونه و احساس شرمی در اعتراف کردن به ان باشد طوری که مانع  پرسش و کمک خواستن در نحوه و چگونگی ترک باشه. اما بیان این مساله با یک مشاور تاثیر زیادی در روند بهبودی خواهد داشت.


ترجمه توسط وبلاگ رهایی (ترک خود راضایی) از سایت allaboutlifechallenges.orgکلمات کلیدی : خود ارضایی و ازدواج ، خود ارضایی و متاهلین ، اعتیاد خود ارضایی ،

 

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:23  توسط یک نفر  | 

هشدار درباره خود ارضایی کودکان

هشدار درباره خود ارضایی کودکان


سلامت نیوز : در دوره نوپایی ، بچه ها همزمان با رشد عمومی و آشنایی بیشتر با محیط اطراف به کشف نقاط مختلف بدن خود پرداخته و در می یابند که لمس بعضی از نقاط بدن با لذت همراه است. خود ارضایی در کودکان چیزی بیش از کنجکاوی در مورد اندامهای جنسی است وممکن است کودک یکبار در هفته و یا گاهی حتی تا چندین بار در روز به آن بپردازد.
کودک با تکرار این رفتارو تحریک اندام تناسلی خود به احساسات لذت بخشی دست خواهد یافت. حرکاتی مانند خوابیدن روی شکم و مالیدن خود به زمین یا عروسک و سایر اشیا (بویژه دختر بچه ها) بسیار معمول است و ممکن است کودک در دوره های استرس و خستگی به آن بپردازد و یا با دست، اقدام به تحریک اندام جنسی خود نماید.

خودارضایی در سنین 2 تا 3 سالگی شایعتر است و در میان دختران بیش از پسران دیده می شود. معمولا بصورت ناگهانی آغاز می شود و والدین ،پسر بچه ها را در حالت کشیدن آلت و دختر بچه ها را در حال مالیدن ناحیه تناسلی غافلگیر می کنند. کودک ممکن است گر گرفته وعرق کرده به نظر برسد و در حال خر خر کردن باشد و یا تنفس نامنظمی داشته باشد. ویا در یک وضعیت خاص مثل خم شدن روی چیز خاصی و یا مالیدن خود روی اشیا و یا عروسک غافلگیر شود و یا در حالت چمباتمه نشسته باشد .
ممکن است بیمار به نظر برسد و یا حالتهای عصبی شبیه به تشنج را از خود نشان دهد. این رفتار ممکن است تا زمانی که کودک از استرس رهایی بیابد، ادامه یابد اما معمولا کاملا برطرف نمی شود. و بعضی از کودکان این رفتار را تا 6-5 سالگی در خلوت خود ادامه می دهند.و ممکن است در زمان بلوغ با افزایش هورمونهای جنسی شدت پیدا کند.

مادری که کودکش را در این وضعیت غافلگیر میکند باید از رفتارهای ترساننده و خشن پرهیز کند.البته تشخیص سایر علل تحریک پذیری دستگاه تناسلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وجود کهیر و یا ترشحات بد بو در ناحیه تناسلی از مواردی است که باید در نظر گرفته شود. و یا سایر علل منجر به تحریک پذیری این عضو، که می تواند از بروز عفونتهای ادراری دختران تا بعضی از عفونتهای قارچی ( مثلا کاندیدا) متفاوت باشد.

خود ارضایی در کودکان عصبی و گوشه گیر نیز بسیار مشاهده می شود. سوالات بسیاری در مورد علل این رفتار کودکان همچنان بی پاسخ مانده اند ولی مسلم آن است که این پدیده دراین سنین به نظر بی ضرر می رسد.( و برخلاف عقیده عوام باعث کور و یا دیوانه شدن بچه در آینده نخواهد شد).والدین این رفتار را باید به عنوان بخشی از مراحل رشد و نموی کودک بپذیرند و با آن بصورت طبیعی برخورد کنند.

زمینه های فرهنگی و مذهبی خانواده نیز باید در نظر گرفته شود. کسب تاریخچه ای در مورد زمان و محل خود ارضایی و نحوه پاسخگویی والدین به این رفتار کودک مفید می باشد. والدین باید از رفتارهای ترساننده و خشن منع شوند زیرا ممکن است کودک را به سایر رفتارهای مضر وادار کند.

نیازی نیست که مادر هروقت می بیند بچه دستهایش را به سمت ناحیه تناسلی می برد، دستهای او را چک کند و مثلا بگوید: دستهاتو بیار بالا ببینم. و یا او را از دمر خوابیدن و خوابیدن روی شکم منع کند. بلکه پرت کردن حواس کودک از این رفتار و مشغول کردن او به کارهایی که دستهایش را مشغول نگه می دارد ، توصیه می شود. کودک باید بفهمد که این رفتار جامعه پسند نبوده و نباید آن را تکرار کند. این ادراک باید در محیطی آرام و بدون ترس ایجاد شود.

همچنین چون خستگی و تنهایی و بی توجهی علت شایعی برای این رفتار در کودک است مادر می تواند وقت بیشتری برای او گذاشته و او را بیشتر در آغوش بگیرد. با این حال این رفتار نیز نباید جنبه تشویق پیدا کند. زیرا کودک ممکن است برای جلب توجه و محبت مادر شروع به آغاز این رفتار نماید.
اگر همچنان این رفتار کودک ادامه پیدا کرد مادر باید ناحیه تناسلی کودک را برای بررسی موارد غیر طبیعی مورد معاینه قرار بدهد. اگر مورد خاصی دیده نشد، می تواند به پزشک مراجعه کند چون ممکن است مواردی مانند سواستفاده جنسی دلیل ادامه رفتار کودک باشد. با این حال در اغلب موارد علت خاصی برای این پدیده یافت نمی شود.

در موارد زیر مشورت پزشکی ضروری است:

کودک به خودارضایی در مکانهای عمومی ادامه بدهد.
مادر فکر می کند کودک این رفتار را از فردی دیگر آموخته است.
کودک سعی کند دیگران را تحریک کند.

تکرار رفتار و طول کشیدن تا6-5 سالگیمنبع :درسنامه اختلالات جنسی تالیف: دکتر شایسته جهانفر، میترا مولائی نژاد از سایت سلامت نیوز
+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:22  توسط یک نفر  | 

خود ارضایی در کودکان پیش دبستانی

خود ارضایی در کودکان پیش دبستانی


دکتر زهرا شهریور
فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان

 
تعریف:

خود ارضایی یک رفتار خود تحریکی است که به منظور کسب لذت صورت می‌پذیرد. کودکان ممکن است خود را با دست یا شئی دیگری مالش دهند. آنها هنگام انجام این عمل معمولاً مشغول، برافروخته و مبهوت به نظر می‌رسند. ممکن است یک کودک این عمل را چندین بار در روز یا فقط یک بار در هفته انجام دهد. خود ارضایی به طور شایع زمانی رخ می‌دهد که کودک خواب آلود، خسته و تحت فشار است یا مشغول دیدن تلویزیون می‌باشد.


عـــلل:

بروز خودارضایی به صورت گهگاه رفتاری طبیعی در بسیاری از نوپایان و کودکان پیش دبستانی است. قریب به یک سوم کودکان در این محدوده سنی وقتی مشغول کاوش دربارة اندام خویش هستند پدیده خودارضایی را کشف می‌کنند و اغلب این عمل را ادامه می‌‌دهند چون احساس خوبی نسبت به آن پیدا می‌کنند. برخی از کودکان به کرات خود را ارضا می‌‌کنند چرا که از چیزی ناراحت هستند، مثل وقتی که پستانک از آنها گرفته شده است. برخی دیگر در واکنش به تنبیه یا فشار برای متوقف کردن کامل خود ارضایی، آن را ادامه می‌دهند. خود ارضایی هیچ دلیل پزشکی مشخصی ندارد. تحریک نواحی تناسلی (مثلاً در اثر عفونت) منجر به درد یا خارش می‌شود، نه خودارضایی.

 

سیر قابل انتظار:

وقتی کودک شما به پدیده خودارضایی پی می‌برد، به ندرت آن را به صورت کامل کنار می‌گذارد و ممکن است هر زمان ناراحتی یا منازعه‌ای در منزل رخ می‌دهد به آن روی آورد. تا سن 5 یا 6 سالگی، اکثر کودکان برخی ملاحظات را در نظر می‌گیرند و ممکن است فقط در خلوت خود به آن اقدام نمایند. در زمان بلوغ در پاسخ به جهش ناگهانی هورمون‌ها و سائق‌های جنسی خودارضایی به شکل پدید‌ه‌ای عمومی در می‌آید.

 

سوءتعبیرهای رایج:

خود ارضایی به هیچ نوع آسیب یا صدمه جسمی منجر نمی‌گردد. این پدیده غیر طبیعی یا شدید محسوب نمی‌شود مگر آنکه به شکل ارادی و پس از 5 یا 6 سالگی در ملأ‌ عام انجام شود. به خاطر داشته باشید خودارضایی بدین معنی نیست که کودک شما انحراف جنسی دارد، بی‌مبالات است یا میل جنسی در او بیش از حد افزایش یافته است. فقط در مواردی که بزرگسالان در پاسخ به خودارضایی یک کودک واکنش شدید نشان دهند و آن را پدیده‌ای کثیف یا پلید معرفی نمایند، ممکن است کودک از نظر هیجانی لطمه ببیند و مثلاً دچار احساس گناه شود.

 

نکاتی را دربارة خودارضایی کودکان مرور کنیم:

1- اهداف و نگرش واقعی داشته باشید؛ خاتمه بخشیدن به خودارضایی غیر ممکن است. این واقعیت را بپذیرید که کودک شما این عمل را فرا گرفته است.

2- خودارضایی را در هنگام چرت زدن و خوابیدن نادیده بگیرید. در چنین زمان‌هایی کودک خود را تنها بگذارید. کودک را از دمر خوابیدن منع نکنید و اگر دستانش میان پاهایش است از او پرس و جو نکنید.

3- در سایر وضعیت‌ها توجه کودک خود را به امر دیگری منعطف سازید یا در مورد او انضباط مقرر را انجام دهید. ابتدا سعی کنید حواس او را به یک وسیله بازی یا فعالیت دیگر معطوف نمایید.

4- این روش را با پرستار یا مربی مهد کودکتان در میان بگذارید. از مراقب یا مربی کودکتان بخواهید مانند شما ابتدا سعی کنند حواس کودک را پرت نمایند. اگر این مسئله کارساز نبود، آنها باید با گفتن توصیه‌هایی مانند «تو باید الآن به ما ملحق شوی»، توجه او را به خودشان جلب نمایند. خودارضایی در مهد فقط در زمان خواب قابل چشم‌پوشی می‌باشد.

5- تماس فیزیکی خود را با کودکتان افزایش دهید. برخی کودکان وقتی در طول روز بیشتر در آغوش گرفته می‌شوند و مورد نوازش قرار می‌گیرند کمتر دست به خودارضایی می‌زنند. سعی کنید مطمئن شوید کودکتان حداقل یک ساعت از زمان اختصاصی برای بودن با شما و دریافت عواطف به شکل تماس جسمی برخوردار می‌باشد.

6- اشتباهات شایع. شایع‌ترین اشتباهی که والدین انجام می‌دهند سعی در خاتمه بخشیدن کامل به خودارضایی‌ست. این امر منجر به جنگ قدرتی می‌گردد که در نهایت والدین بازنده آن خواهند بود. کودکان نباید به خاطر خودارضایی کتک بخورند، سخنرانی بشنوند یا مورد عتاب قرار بگیرند. خودارضایی را با صفاتی مانند بد، کثیف، شیطانی یا گناه‌آلود ملقب نفرمایید. دستان کودک را نبندید، هیچ نوع بند و بستی به کار نبرید. تمام این روش‌ها تنها به مقاومت کودک و احتمالاً‌ به مهار جنسی او در آینده منجر خواهد گشت.

 

با پزشک کودک خود تماس بگیرید اگر:

         · کودک شما وقتی دیگران در اطراف او هستند به عمل خود ادامه می‌دهد.

         · حدس می‌زنید کسی خودارضایی را به کودک شما یاد داده است.

         · کودک شما سعی می‌کند دیگران را تحریک و ارضا کند.

         · احساس می‌کنید کودکتان شاد نیست.

         · شما به هیچ وجه قادر به پذیرش خودارضایی توسط کودکتان نیستید.

کاربرد روش توصیه شده ظرف مدت یک ماه بهبودی به همراه نداشته است و سئوالات یا نقطه نظرات دیگری برایتان مطرح می‌باشد.

ب. د. اشمیت، از کتاب سلامت کودک شما، 1999

تهیه شده توسط : انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان ایران -انجمن درمانگران ایران - www.IranHealers.com- www.IRAN110.com
 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:22  توسط یک نفر  | 

بهترین روشهای ترک خود ارضایی

بهترین روشهای ترک خود ارضایی

   

در ابتدا لازم است از مكاتبه شما كه آغازگر یك گفتگوى صمیمانه است و باب ارائه خدمت به بندگان خوب و دوستدار پاكى‏ها را فراهم كرده است تقدیر و تشكر كنیم.
برادر عزیز در مورد موضوع مشاوره در ذیل دستورالعملهاى مورد نظر ارائه مى‏گردد اما آنچه باعث نجات و رسیدن به سعادت است همانا عزم راسخ و جدیت و پشتكار دقیق و كامل شما است كه میتواند كارساز واقع شده و شما را به مقصود برساند و الا به صرف بیان دستورالعمل و ارائه خدمات مشاوره‏اى مشكلى حل نشده و نخواهد شد. البته بى‏تردید قبل از تمام اسباب طبیعى حضرت حق یاور شما خواهد بود و با استعانت از خداوند منان و عزم راسخ به استقبال از دستورالعمل‏ها مى‏رویم:

1- سعى كنید همیشه پیش از خواب مثانه خود را تخلیه كنید و شب‏هاى به خصوص غذایى سبك میل كنید.
2- هرگز شكم خود را بیش از حد معمول پر نكنید بلكه تا چند لقمه دیگر كه جاى دارید دست بكشید.
3- از پوشیدن لباس‏هاى تنگ و چسبان (به خصوص لباس زیر این‏چنینى) اجتناب ورزید.
4- هرگز فكر گناه را به ذهن خود راه ندهید و از تصور و تخیل امور جنسى و شهوانى سخت پرهیز كنید.
5- از خواندن، شنیدن، نگاه كردن به امور و تصاویر شهوت‏آفرین دورى كنید.
6- از خوردن مواد غذایى محرك مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم‏مرغ و غذاهاى چرب اجتناب و یا به حداقل اكتفا نمایید.
7- از نگاه كردن و دست‏ورزى به اندام جنسى خود پرهیز كنید.
8- هرگز به رو نخوابید.
9- هیچ‏گاه تنها در یك مكان نباشید تا فرصت و زمینه گناه از بین برود.
10- براى تخلیه انرژى زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش كنید.
11- هیچ‏گاه بیكار نباشید و همیشه براى مشغول ساختن خود به فعالیتى مطلوب و مثبت برنامه داشته باشید.
12- روزه مستحبى بگیرید و اگر قادر نیستید، روزه تربیتى بگیرید یعنى به كمترین مقدار غذا و كم‏حجم‏ترین نوع غذاها اكتفا كنید و وعده غذایى خود را كم كنید.
13- هرگز به نامحرم نگاه نكنید، حتى اگر به ارتباط كلامى با آنها مجبور باشید.
14- با جنس مخالف رفتار متكبرانه داشته باشید، هرگز با روى باز و نرمى با آنها برخورد نكنید.
15- هرگاه افكار جنسى به ذهن شما وارد شد خود را تنبیه كنید. مثلاً با بستن یك كش به مچ دست خود و كشیدن و رها كردن آن به خود هشدار دهید.
16- به بدى گناه و عواقب آن بیاندیشید و تا زمانى كه به گناه آلوده نشده‏اید بیشتر در فكر زیان‏هاى خطرات، آبروریزى و عقاب آن باشید.
17- هرگز از رحمت خدا مأیوس نباشید.
18- به محض لغزش فوراً توبه كنیدو سعى كنید كه دیگر تكرار نشود.
19- قرآن زیاد بخوانید و در معانى آیات آن تفكر كنید.
20- در مجالس مذهبى، دعا و توسل و موعظه زیاد شركت كنید.
21- از كتبى كه جنبه موعظه و بیدارگرى قلبى دارد بهره بگیرید و مقید باشید در روز چند ساعت به مطالعه این‏گونه كتب بپردازید. براى مثال مجموعه كتاب‏هاى شهید دستغیب توصیه مى‏شود به خصوص كتاب گناهان كبیره، قلب قرآن، ایمان، قلب سلیم و معاد و. 22- اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و عیادت از نزدیكان و. پر كنید.
23- به معاد و قیامت فكر كنید.
24- ذكر لاحول ولا قوة الا باللَّه را زیاد برزبان جارى سازید.
25- عبادت‏هاى خود مانند نماز و روزه و. را صحیح و دقیق و در اول وقت انجام دهید و در انجام هر چه كامل‏تر و بهتر نماز خود بكوشید و در این مورد از كتاب آداب‏الصلوة امام خمینى بهره بگیرید.
26- از محیطهاى آلوده، سخت دورى كنید و بیشتر وقت خود را در كتابخانه بگذرانید و بى‏علت در خیابان‏هاى آلوده نباشید.
برادر عزیزم مجدداً تكرار میكنیم كه سعى در پایبندى به دستورالعملها است كه مفید خواهد بود، لذا تلاش كنید كه كاملاً دقیق و صحیح به آنها عمل كنید. اما باید خاطرنشان سازیم كه عوارض استمناء خیلى زیاد است و آنچه شما در لابلاى نامه خود اشاره كرده و برشمرده‏اید از عوارض زشت و منفى این عمل پلید است، مثلاً عدم تمركز حواس، پرخاشگرى، عصبانیت زود و سریع، تار شدن چشمان، كاهش دقت، لرزش دست‏ها و. جملگى از عواقب زشت این عمل است كه در صورت استمرار حتى افكار و روحیات شما را نیز تهدید مى‏كند ولى با پاك ساختن رفتار خود از آن عمل زشت این عوارض منفى نیز از بین رفته و فردى پاك و وارسته خواهید شد و از زندگى خود لذت مى‏برید، بنابراین به منظور فرار از پیامدهاى منفى این عمل زشت لازم است هر چه سریع‏تر و كامل‏تر به دستورالعمل‏هاى فوق‏الذكر عمل كنید و دیگر هرگز به سراغ آن عمل نروید. توجه داشته باشید كه اگر دستورالعمل‏هاى فیزیولوژیكى فوق مانند شماره‏هاى 1 تا 10 را عمل كنید، دیگر دچار نعوظ صبحگاهى نیز نخواهید شد.
امیدواریم با عمل به برنامه ارائه شده، دیگر نیازمند ارتباط با جنس مخالف هم نباشید، همان‏گونه كه پاكى چنین اقتضاء مى‏كند و از جمله دستورهاى اكید ما همین است چه با ارتباط با جنس مخالف نیروى شهوانى تحریك مى‏شود و چون زمینه ارضاى صحیح نمى‏یابید به خودارضایى منتهى مى‏گردد بنابراین لازم است كه هرگز به سراغ ارتباط با جنس مخالف نروید و به هیچ شكلى با آنها ارتباط برقرار نكنید و همان‏گونه كه گذشت كاملاً متكبرانه رفتار كنید.
در پایان موفقیت شما عزیز دانشجو را در تمام مراحل زندگى از خداوند سبحان مسألت نموده و امیدواریم ما را از دعاى خیر خود فراموش نفرمایید.
www.yekdo.mihanblog.com

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:20  توسط یک نفر  | 

کنترل شهوت

  یکی از دوستان سوال کرده اند چطورمی توان با شهوت کنار آمد. سوال کننده جوانی است مجرد.


شهوت یکی از نیازهای طبیعی انسان است که خداوند در وجود انسان قرار داده است. بسیاری از تنشهای روحی انسان با داشتن یک رابطه جنسی درست و صحیح برطرف می شود و کمک می کند فرد نقش بهتری در جامعه داشته باشد. امروز در جامعه ما شرایط ازدواج سخت شده و بسیاری از جوانان راه صحیح و درستی برای رفع شهوت خود ندارند. همین موضوع باعث می شود تا یا به انحراف کشیده شوند و یا به سرکوب میل جنسی خود بپردازند. بخش عمده ای از تنشها و خشونتهای موجود در جامعه به عدم رفع شهوت برمی گردد. جوانی که راه درستی برای رفع شهوت ندارد چه دختر و چه پسر دچار استرسها و فشارهای ناخواسته ای می گردد که او را به پرخاشگری و خشونت سوق می دهد. لذا باید تلاش کرد تا شرایط ازدواج صحیح در جامعه  فراهم گردد. حال در این شرایط چه می توان کرد. آیا می توان راهی یافت تا شهوت مهار شود.


شهوت زمانی بیدار می شود که به نوعی تحریک گردد یعنی تا زمانی که تحریک نباشد شهوت قابل کنترل است ولی زمانی که محرکهای شهوانی وجود داشت شهوت تحریک شده و کنترل آن سخت خواهد بود. پس پرهیز از محرکهای شهوانی می تواند بسیار کمک کننده باشد تا شهوت کنترل گردد و فرد به انحراف کشیده نشود. راههای مختلفی برای پرهیز از محرکها وجود دارد. مطالعه کتاب\ ورزش\ فعالیتهای فرهنگی اجتماعی\ پرهیز از نگاه کردن فیلمها و تصاویر محرک\ پرهیز از صحبت در مورد مسایل شهوانی و ... راهی است برای جلوگیری از تحریک شهوت. حتی فکر کردن به مسایل شهوانی هم محرک است لذا باید از تصورات فکری هم پرهیز کرد. تامین شرایط لازم برای ازدواج در سن مناسب و با شرایط مناسب هم می تواند کمک کند تا فرد به سرعت بیشتری به راهی برای ارضای صحیح غریزه جنسی خود برسد.


پرهیز از مصرف برخی غذاها با طبع گرم مثل پیاز و فلفل\ پسته شامی یا بادام زمینی\ تخم مرغ بیش از سه بار در هفته\ میوه هایی چون موز و ... و همچنین مصرف غذاها یی با طبع سرد مثل ماهی\ میوه ها و سبزیجاتی چون خیار و کاهو و آبلیمو و مرکبات می تواند کمک کند تا شهوت کم شود. اگر تمام این راهها نتیجه بخش نباشد برخی داروها می تواند به فرد کمک کند تا شهوت خود را کاهش دهد و آستانه تحریک خود را بالاتر ببرد. باید توجه داشت که داروها با نظر پزشک تجویز گردد و از مصرف سر خود داروها اجتناب شود.


منبع : دکتر شیخ

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:19  توسط یک نفر  | 

چطور نیاز جنسی ام را کنترل کنم؟

یکی از دوستان سوال کرده اند:
من یک دختر 20 ساله ام که مثل همه نیاز جنسی دارم تا به این سن سعی کردم سرکوبش کنم اما جدیدا خیلی برام سخت تر شده .پسری هست که دوستش دارم و قصد ازدواج داریم
اما فعلا حداقل تا یک سال دیگر شرایط ازدواجمون فراهم نیست حتی برای صیغه یا نامزدی.
دختری هم نیستم که اهل قید و بند نباشم. اما تحمل این وضعیت برام سخته

به نظر شما چطور میشه این نیاز رو کنترل کرد


در مطالب گذشته و در عنوان پاسخ به سوالات شما در مورد کاهش میل جنسی مطالبی نوشته ام که این دوست عزیز می توانند به آن مراجعه کنند. یکی از شایعترین مشکلات در بحث افزایش شهوت در خانمها، فانتزی های سکسی می باشد. تصورات یا خیالاتی از رابطه با مرد رویایی یا فکر کردن به نامزد یا دوست مورد علاقه. این فکر ها و تصورات خود زاییده افزایش شهوت است و از سوی دیگر باعث افزایش شهوت نیز می شود.


لذا یکی از راههای کنترل شهوت در خانمها مشغول کردن فکر با افکار یا کارهای غیر جنسی است به گونه ای که فرصت فکر کردن یا ایجاد خیال به مسایل جنسی داده نشود. روابط با دوست یا نامزد باید کم شود. مشغول شدن به کارها و مسایل مختلفی از جمله ورزش، صنایع دستی، گلدوزی و خیاطی و ... و پرهیز از تنهایی می تواند باعث شود تا افکار جنسی کمتر فرد را درگیر سازد.


از حضور در موقعیتهای تحریک آمیز باید پرهیز نمود. غذاها و میوه هایی که شهوت را کم می کنند و طبع سرد دارند نیز کمک کننده است. مصرف مرکبات، صیفی جاتی مثل خیار، کاهو و کلم می تواند کمک کننده باشد. پرهیز از مصرف تنقلات مثل بادام زمینی یا سایر تنقلات، پرهیز از مصرف پیاز یا سیر یا فلفل می تواند به کاهش میل جنسی کمک کند.


در طی یک سیکل عادت ماهانه میزان شهوت کم یا زیاد می شود. در زمان تخمک گذاری و حواشی آن شهوت در اوج می باشد و بیشترین تمایل به برقراری رابطه جنسی یا خود ارضایی وجود دارد و باید در این زمانها کنترل بیشتری داشت.


پرهیز از دیدن فیلمهای تحریک آمیز و عاشقانه و پرهیز از مطالعه رمانها و داستانهای عاشقانه نیز کمک کننده می باشد.


در نهایت اگر باز هم کنترل میل جنسی مشکل باشد با مراجعه به پزشک و استفاده از برخی داروها می توان میل جنسی را کاهش داد


منبع : دکتر شیخ

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:18  توسط یک نفر  | 

رهایی( ترک خود ارضایی)

رهایی( ترک خود ارضایی)

goodfeeling.blogsky.com/ رهایی( ترک خود ارضایی) - وبلاگ تخصصی جمع اوری تجربه های شخصی و مقاله ها در رابطه با ترک خود ارضایی - رهایی( ترک خود ارضایی)
+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:16  توسط یک نفر  | 

جنب شدن، غسل و حکم خود ارضایی دختران

منی در زنان:

مایع منی مایعی است که دارای مواد غذایی برای زنده نگهداشتن اسپرمهاست و فقط در مردان وجود دارد. در زنان مایعی به نام مایع منی وجود ندارد بلکه به هنگام تحریک جنسی مایعی بی رنگ که بسیار لزج است ترشح می شود و مجرای تناسلی زن یا واژن او را لغزنده می سازد. این مایع برای تسهیل امر دخول ترشح می شود و با مایع منی متفاوت می باشد و در کتابهای توضیح المسائل این ترشحات را اگر همراه با اوج لذت جنسی(ارگاسم) یا سست شدن باشد برابر با حکم منی در مردان می دانند.آیا استمنا برای بانوان هم هست؟
استمنا برای بانوان نیز ممکن است پیش بیاید. البته هر رطوبتی که خارج می‏شود منی نیست. در بانوان زمانی حکم به جنابت می‏شود که در اوج لذت جنسی مایعی خارج گردد و تا زمانی که یقین به خروج نباشد، حکم به جنابت نمی‏شود ولی اگر منی خارج شد، شخص جنب شده و آن مایع نیز نجس است.


ترشحاتی که در اوج لذت و ارگاسم در بانوان خارج می شود منی است ولی اگر شک کند که به این مرحله رسیده یا نه، حکم به منی نمی شود و سایر ترشحات که لذت را به همراه ندارد ،  مذی و پاک می باشد


بنابراین ترشحاتی که با اندکی شهوت و خوشایندی خارج می‏شود پاک است و غسل ندارد ولی مایعی که همراه با اوج شهوت (ارگاسم) از زن خارج می‏شود حکم منی را دارد و موجب جنابت است. اما رطوبت‏هایی که غالبا هنگام برانگیختگی جنسی خارج می‏شود پاک است مگر آنکه به حد (ارگاسم) برسد و بدن همراه آن سستی پیدا کند. در این جا ذکر یک قاعده کلی نیز مفید است و آن اینکه تا زمانی که یقین به خروج منی و یا رسیدن به آن حالت نهایی نباشد حکم جنابت جاری نمی‏گردد. بنابراین به مجرد اینکه رطوبتی از بدن خارج شد و یا هیجانی در بدن به وجود آمد جنابت حاصل نشده است.


شهوت خاص یعنی اوج شهوت که در بین خانم ها معروف است. در رساله دارد که زن مریض بنا بر احوط اگر بدن او سست هم نشود اگر با شهوت آب خارج شود در حکم منی است و غسل لازم دارد. یعنی اگر در زن (یا مرد) یکی از نشانه ها یا دو نشانه یا سه نشانه ثابت شود آن آب حکم منی را دارد و الا پاک است.


نوجوانى که در شرایط اجتناب ناپذیر جنسى قرار دارد و نمى تواند امیال جنسى خود را کنترل کند و ازدواج موقت نیز براى او دست نیافتنى است و از طرفى نمى خواهد به کارهاى خلاف از قبیل فاحشه بازى، زنا و غیره آلوده شود، آیا مجاز است دست به استمناء بزند؟
خود ارضائى  حرام است، بهتر است براى کم شدن شهوت روزه بگیرد، کتاب بخواند، ورزش کند، و تفریحات سالم دیگر داشته باشد. 


آیا برای خود ارضایی  غسل لازم است؟
اگر با خود ارضایی  منی خارج شود غسل واجب می‏گردد. بنابراین در اوج شهوت جنسی اگر مایعی از زن خارج شد حکم منی داشته و باید غسل کرد.

استفتا از آیت الله العظمی فاضل لنکرانی


جهت اطلاعات بیشتر به پایگاههای اینترنتی پاسخ به مسائل شرعی و یا رساله خود رجوع کنید.


ارگاسم در دختران و زنان : در زنان چیزی مثل مایع منی نداریم که خارج شود ولی قبل از ارگاسم به دلیل تحریکات جنسی مایع لغزنده کننده ای ترشح می شود که دیواره های داخلی مجرای تناسلی را لغزنده می سازد تا در حین عمل جنسی ساییده نشوند. در افرادی که باکره هستند یا سکس بدون دخول دارند نیز این مایع ترشح می شود. قبل از ارگاسم هنگام تحریک جنسی انقباضات ریتمیکی در سطح لگن و واژن یا مجرای تناسلی شروع می شود که با افزایش تحریک به تدریج سرعت و شدت انقباضات افزایش می یابد و تنفس نیز تند می شود تا زمان ارگاسم که یک حالت ریلاکسیشن بروز می کند و انقباضات به پایان می رسد و تنفس نیز به حالت عادی بر می گردد.

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:14  توسط یک نفر  | 

خود ارضایی و کاهش جهش مایع منی و ورزش کگل

یکی از دوستان سوال کرده اند:


من پسری 21 ساله هستم که از 14 سالگی به علت مسائل دینی از استمنا بیزار بودم ولی از طرفی به علت فشاری که غریزه ی جنسی ام به من وارد می کرد مجبور می شدم با تحریک ، خودم را به ارگاسم برسانم و قبل ازخارج شدن منی ، تحریک را متوقف کنم لذا تا چند سال هر از چند گاهی به این کار اقدام می کردم تا این که مدتی است که فهمیده ام جهش مایع منی من از بین رفته و مایع منی بدون هیچ جهشی به بیرون می ریزد و می دانم که این امر در صورت ازدواج و برای بچه دار شدن برایم مشکل ساز خواهد شد . لطفا مرا راهنمایی کنید که اولا ایا این دو مورد با هم مرتبطند ؟ و ثانیا اینکه چگونه می شود جهش مایع منی را به حالت طبیعی برگرداند ؟


در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم هنگامی که تحریک جنسی به حدی می رسد که مایع منی از جای خود خارج شده و به حرکت در می آید نباید مانع از خروج آن شد. ایجاد مانع در مسیر خروج باعث می شود که منی برگشته و به داخل مثانه رفته و همچنین باعث اسیب به پروستات و واریسی شدن مجرای منی بر شود. همچنین عضلات کیسه های منی به تدریج قدرت خود را از دست داده و توان پاشیدن منی با سرعت بالا را نخواهند داشت.


البته کاهش قدرت و سرعت پرش منی در باروری اختلالی ایجاد نمی کند و فرد مشکلی از نظر لذت سکس و باروری نخواهد داشت و بچه دار نیز می شود.


برای بازگرداندن قدرت جهش مایع منی لازم است فرد یکسری ورزشهای خاص را انجام دهد به نام ورزشهای کگل. ورزش کگل به این صورت است که فرد عضلات ناحیه پرینه (بین مقعد و الت تناسلی) را که در نگهداشتن ادرار نقش دارند سفت کرده و بعد از چند ثانیه شل می کند. این حرکت به دفعات تکرار می شود و به مرور فرد قدرت عضلات را افزایش داده و جهش مایع منی نیز به حالت طبیعی بر می گردد. البته باید توجه داشت برگشت این جهش به حالت طبیعی به میزان آسیب وارده به مجرا بر می گردد. یعنی هر چقدر آسیب بیشتر باشد امکان برگشت جهش به حالت اول کمتر است.


حسن ورزش کگل اینست که در هر شرایطی قابل انجام است وبدون جلب توجه فرد در مقابل تلویزیون یا حتی پشت فرمان اتومبیل یا پشت میز کار یا تحصیل می تواند آنرا انجام دهد.


منبع دکتر شیخ

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:13  توسط یک نفر  | 

تاثیر فیلم های پورنو بر نگرش و رفتار جنسی نوجوانان و جوانان

فیلم‌های پورنو تاثیرات بسیار بد و مخربی  بر نگرش و رفتار جنسی  نوجوانان و جوانان دارد

این فیلم‌ها  تصویر نادرستی از روابط زن و مرد نیز ارائه می‌دهند. علت این امر عدم دسترسی جوانان به بزرگسالان قابل اعتمادی است که بتوانند آنان را راهنمایی کنند. جوانانی هستند که هیچ چیز در مورد روابط جنسی نمی‌دانند چرا که هیچکس در مورد این مسایل با آنان گفتگو نمی کند. فیلم‌های پورنو برای این جوانان می‌تواند نقش الگو را ایفا کند و همین مساله باعث نگرانی است.


به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ، برای اغلب جوانان، تماشای فیلم پورنو نخستین قدم‌ها به‌ سوی ارضای میل جنسی است. چنین بازنمایی روابط جنسی، چه تاثیری بر جوانان می‌گذارد؟

به گفته خانم میشلا مارزانو (Michela Marzan)، فیلسوف و جامعه‌شناس، تا سال ۲۰۰۲ سن متوسط اولین تماشای فیلم پورنو در میان نوجوانان، حدود ۱۳ سالگی بود. امروزه امکان دسترسی به تصاویر پورنوگرافی از طریق اینترنت، این سن را در میان نوجوانان باز هم پایین‌تر آورده است.

یک جوان ۲۶ ساله می‌گوید در میان اطرافیانش هیچکس را نمی‌شناسد که دوران نوجوانی و قبل از داشتن اولین تجربه جنسی، فیلم پورنو تماشا نکرده باشد.


به اعتقاد سرژ تیسرون (Serge Tisseron)، روانپزشک و روانکاو فرانسوی، تماشای فیلمهای پورنو، امروزه روش جدیدی برای عبور از دوران نوجوانی به بزرگسالی است.


در حال حاضر حمایت بیش از حد والدین از فرزندان نوجوانشان، موجب طولانی شدن دوران نوجوانی در آنان شده است. جوانان امروزی برای اینکه بتوانند مرز مشخصی بین گذشته و آینده بکشند رفتاری از خود بروز می‌دهند که بیش از هر چیز بر محور خشونت و سکس می‌چرخد. پورنوگرافی مرز بین خشونت و سکس است.


تماشای این تصاویر به نوجوانان امکان می‌دهد بگویند دیگر بزرگ شده‌اند، به این دلیل ساده که تماشای این نوع تصاویر برای آنها ممنوع است و محتوایشان خاص بزرگسالان است.

تماشای فیلم‌های پورنو، که برای نوجوانان امروزی همچون مناسکی است که باید آنرا به جا آورد، شامل دو مرحله است.


مرحله اول وقتی است که نوجوان فیلم پورنو را تماشا کرده و مرحله دوم زمانی است که نوجوان در موقعیتی قرار می‌گیرد که می‌تواند آنچه را دیده عیناً اجرا کند. خطر واقعی فیلم‌های پورنو، می‌تواند بروز این تصور غلط در نوجوان باشد که آنچه دیده، الگوهای درست روابط جنسی در زندگی واقعی هستند.


جوان ۲۷ ساله‌ای می‌گوید اولین تجارب جنسی‌اش او را با تفاوت فاحشی بین آنچه دیده و آنچه تجربه کرده بود مواجه کرده است. او می‌افزاید، احساس سردرگمی می‌کردم چرا که کارهایم، تاثیری که در فیلم‌ها دیده بودم را بر زنان نمی‌گذاشت. برخلاف آنچه در فیلم‌های پورنو دیده بودم، زنانی که با آنان همبستر می‌شدم به راحتی هنرپیشه‌های فیلم، ارضا نمی‌شدند و این موجب می‌شد تصور کنم حتماً ناتوانی و ایراد از من است.


این مرد جوان همچنین می‌گوید برای مدتها خودش را زیر‌سوال برده و اعتماد به نفسش را در زمینه روابط جنسی از دست داده بود. تنها گفتگو با دوست دخترهایش در این زمینه موجب شده در یابد که کاملاً طبیعی است و در رابطه اش احساس امنیت کند.


به اعتقاد خانم میشلا مارزانو، عواقب ناشی از دستورالعمل‌هایی که اینگونه فیلم‌ها برای ارضای جنسی ارائه می‌دهند، نادیده گرفتن ویژگی‌های شخصی افراد است. در این فیلم‌ها احساسات و مشخصه‌های فردی مد نظر قرار نمی‌گیرند.

خانم کلود روزیه (Claude Rozier)، پزشک و متخصص مسائل جنسی می‌گوید، مشکل اساسی فیلم‌های پورنو، مکانیکی بودن روابط جنسی در آنهاست.


این فیلم‌ها همچنین به نظر او تصویر نادرستی از روابط زن و مرد نیز ارائه می‌دهند: مردها همواره بر رابطه بین دو نفر مسلطند و آنها هستند که قادر به ارضای زنانند، زنانی که همیشه آماده و موافقند.


در واقع نوجوانان با تماشای فیلم‌های پورنو، بیش از اینکه در مورد چگونگی برقراری رابطه بیاموزند، مجموعه تخیلات جنسی را که برای خودارضایی نیاز دارند غنی‌تر می‌کنند.


به اعتقاد ژرارد بونه Gérard Bonnet، روانکاو، هدف اصلی پورنوگرافی این است که با بازنمایی روابط جنسی، به افراد لذت آنی بدهد.


فیلم پورنو، همچون راه میانبری است که به بیننده امکان می‌دهد تا با دستچین تصاویر تحریک‌آمیزتر، بیشترین لذت جنسی را، بدون نیاز به ایجاد رابطه، کسب کند.

فیلم‌های پورنو، عاری ازاحساسات و مقدمه‌چینی‌هایی است که برای جذب طرف مقابل لازم و ضروری است. در این فیلم‌ها رابطه جنسی بدون هیچ پیش‌درآمد، گفتگو و به ویژه بدون هیچ عشقی برقرار می‌شود.


به اعتقاد سرژ تیسرون، فیلم‌های پورنو توانایی تخیل کردن را از ببیننده سلب می‌کنند، در حالی که خیال‌پردازی و تصورات، جای مهمی را در روابط جنسی اشغال می‌کنند.

او می‌گوید پورنوگرافی این روابط را به حد قالب‌های پیش‌ساخته پایین می‌آورد، قالب‌هایی که مدعی‌اند همه واقعیت روابط عاشقانه انسان‌ها را بازسازی می‌کنند.


در مقابل، خانم کلود روزیه معتقد است، دختران و پسران نوجوان ممکن است در ابتدا چنین قالب‌هایی را پذیرا شوند، اما به سرعت و با همفکری اطرافیانشان به واقعیت پی می‌برند.

پذیرش یا رد آنچه در فیلم‌های پورنو می‌گذرد، کاملاً به این نکته بستگی دارد که نوجوان بتواند یافته‌هایش را با دیگران درمیان بگذارد و تنها روبرو شدن با ایده های مخالف است که می‌تواند او را از برداشت اولیه‌اش دور کند.


دختر هفده‌ساله‌ای که تاکنون رابطه جنسی را تجربه نکرده و همچون اکثر نوجوانان، فیلمهای پورنو را تماشا کرده، می‌گوید برای او همه چیزکاملاً روشن است، در این فیلم‌ها هنرپیشه‌ها بازی می کنند و همه چیز بر مبنای سکس است‌. در حالی که لازمه یک رابطه جنسی، احساسات عاشقانه است.


برای سرژ تیسرون، نظر این دختر نشان‌دهنده چیزی است که او به آن یقین دارد: خطر اصلی پورنوگرافی را پشت سر گذاشته‌ایم.

به نظر او، بچه ‌های امروزی خود تهیه‌کنندگانی هستند که به طرق مختلف از تصاویری که با استفاده از تلفن همراه یا دوربین‌های دیجیتال و فیلمبرداری می‌گیرند استفاده می‌کنند. آنها می‌دانند که می‌توان این تصاویر را دستکاری کرد.


این روانکاو معتقد است که جوانان کمتر آنچه را می‌بینند باور می‌کنند و به نظر او به مرور از اینگونه فیلم‌ها فاصله می‌گیرند.

یک مدد‌کار اجتماعی که با جوانان حومه شهری کار می‌کند، چندان با آقای تیسرون موافق نیست و معتقد است که نظریه‌اش را نمی‌شود به همه جوانان تعمیم داد.


به گفته او نوجوانانی که وی با آنان سر و کار دارد، اینگونه فیلم‌ها را اغلب جدی می‌گیرند. او علت این امر را عدم دسترسی جوانان به بزرگسالان قابل اعتمادی می‌داند که می توانند آنان را راهنمایی کنند. به گمان او جوانانی هستند که هیچ چیز در مورد روابط جنسی نمی‌دانند چرا که هیچکس در مورد این مسایل با آنان گفتگو نمی کند. فیلم‌های پورنو برای این جوانان می‌تواند نقش الگو را ایفا کند و همین مساله باعث نگرانی است.


لازمه آموزش جنسی نیز مانند دیگر مقوله‌های آموزشی، گفتگو است. گفتگو بین جوانان و بزرگسالان، تنها راه برخورد صحیح با کجروی‌ها و برداشت‌های نادرست است.


منبع : پزشکان بدون مرز

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:13  توسط یک نفر  | 

فیلم پورن ، الگوهای غلط روابط جنسی در زندگی واقعی

نکته ای که وجود دارد بحث فیلمهای سکسی یا پورنو می باشد. در کلیپهای سکسی و فیلمهای پورنو متاسفانه سکس صحیح یا رابطه جنسی صحیح نمایش داده نمی شود و بعنوان درمانگر مسایل جنسی و کسی که آموزش سکس را ارایه می دهد توصیه می کنم افراد بعنوان آموزش این کلیپها را مورد استفاده قرار ندهند.


فیلمهای عاشقانه و با ارزش سینما هیچگاه انال سکس یا سکس دهانی را به نمایش نمی گذارند بلکه پیش نوازش و سکس تناسلی را به تصویر می کشند و جنبه آموزشی بهتری دارند. موارد بسیار زیادی از اختلافات زناشویی نشات گرفته از رفتارهای غلطی است که افراد با دیدن کلیپهای سکسی موبایل یا ماهواره فراگرفته اند و بدون توجه به جنبه دوسویه بودن رابطه جنسی و احترامی که طرفین باید برای هم قایل باشند آنها را اجرا می کنند و باعث نارضایتی طرف دیگر رابطه می شوند.


همچنین آنچه در این کلیپها به نمایش در می آید جنبه غیر واقعی داشته و از حقه های تصویری نیز در ان بهره گرفته شده است. مثلا در مورد سایز الت تناسلی اقایان در برخی از این کلیپها با استفاده از پروتزها بگونه ای تبلیغ می شود که الت تناسلی مردانه باید بسیار بلند و کلفت باشد تا لذت سکس افزایش یابد ولی این باور کاملا غلط است.


در واقع با استفاده از پروتز برای شخصیت مرد این فیلمها الت تناسلی با کلفتی و طول زیاد درست می شود در حالیکه اندازه طبیعی الت تناسلی در حالت نعوظ بین 12 تا 18 سانتیمتر و بطور متوسط 15 سانتیمتر می باشد.  همین موضوع برای مردانی که به تماشای این قبیل فیلمها می پردازند علیرغم داشتن الت تناسلی طبیعی این نگرانی را ایجاد می کند که الت تناسلی شان کوچک است و باعث استرس و نگرانی ایشان در رابطه جنسی می شود.


یا این باور غلط را ایجاد می کند که سکس دهانی یا انال سکس جز اصلی سکس می باشد و باید حتما انجام شود تا ارضا صورت گیرد. در حالیکه همه این باورها غلط است.رابطه جنسی صحیح شامل همان اصولی است که گفته ام و شامل پیش نوازش و دخول در مجرای تناسلی می باشد. سکس دهانی یا سکس مقعدی در سیر رابطه جنسی صحیح به خودی خود نیستند و اگر دو نفر رضایت داشته باشند می توانند از سکس دهانی یا تحریک دهانی در مرحله پیش نوازش بهره برند. سکس مقعدی نیز به دلیل عوارضی که برای زن دارد از نظر پزشکی توصیه نمی شود. در برخی از مذاهب اسلامی این نوع سکس (مقعدی ) حرام است و در شیعه نیز مکروه است و بسیاری بر این عقیده اند که انجام نشود بهتر است.


زنانی که این نوع رابطه را تجربه می کنند به مرور دچار مشکل در نگهداری مدفوع می گردند و دچار درجاتی از بی اختیاری مدفوع می گردند. از سوی دیگر ممکن است فرد دچار عفونتهای متعدد در ناحیه مقعد و انتهای روده بزرگ گردد. زخم مقعد یا فیشر از دیگر عوارض این رابطه می باشد. احتمال انتقال عفونت های آمیزشی نیز در این رابطه وجود دارد و انتقال بیماری از مرد آلوده به زن در صورت عدم استفاده از کاندوم صد در صد می باشد. این نوع رابطه معمولا دردناک و برای بسیاری از خانمها غیر قابل قبول می باشد.


در هنگام آنال سکس به علت آنکه مقعد برای عمل جنسی تعبیه نشده است هنگام این عمل مخاط مقعد ساییده شده و زخمهای ریزی که با چشم نمی توان دید در مخاط آن ایجاد می گردد و چون این مخاط بسیار پر خون و پر عروق می باشد هنگامی که ترشحات جنسی با این زخمها تماس می یابد ویروس اچ آی وی وارد خون فرد شده و وی را مبتلا می سازد. یعنی در همه مواردی که مرد آلوده با زن سالم رابطه جنسی مقعدی برقرار می کند و از کاندوم استفاده نمی کند زن مبتلا به بیماری می گردد. اما عکس این حالت در برخی موارد اتفاق افتاده یعنی ویروس از این زخمهای ریز خارج گردیده و اگر بر روی نوک آلت تناسلی مرد یا گلنس زخمهای ریز غیر قابل دید وجود داشته باشد وارد بدن مرد شده و او را مبتلا می سازد. همچنین اگر بر روی بدنه آلت تناسلی زخمی وجود داشته باشد نیز احتمال این موضوع هست. اما از آنجا که احتمال اینکه ویروس به دلیل نبود زخم بر روی آلت مرد انتقال نیابد می باشد ممکن است مرد سالم پس از رابطه جنسی با زن آلوده مبتلا نگردد. اینکه این احتمال چند درصد است آمار دقیقی نمی توان ارائه داد ولی باید گفت که احتمال آن وجود دارد و باید از این رابطه پرهیز کرد و اگر هم چنین رابطه ای برقرار می شود حتما از کاندوم و ژل لوبریکانت استفاده کرد. از این طریق امکان ارضای جنسی زن وجود ندارد و زن ارضا نمی شود.


ایا دختری که در زمان مجردی سکس از عقب داشته ایا بعد از ازدواج شوهرش متوجه این موضوع می شود


دوست عزیزم سلام
بستگی به دفعات رابطه و عوارضی که ایجاد کرده دارد

ممکن است قابل تشخیص باشد و ممکن است قابل تشخیص نباشد


آنال سکس یا سکس مقعدی یک روش نامتعارف در سکس می باشد که دارای عوارض بسیار زیادی برای زن می باشد و به هیچ وجه از نظر پزشکی توصیه نمی شود. این نوع سکس باعث می شود تا التهاب وعفونتهای رکتوم یا انتهای روده بزرگ ایجاد شود. باعث زخم مقعد و همورویید می شود. باعث بی اختیاری مدفوع نیز می شود. با توجه به عوارضی که دارد توصیه بر عدم انجام آن می باشد. در اصول رابطه جنسی صحیح نیز گفتم یکی از مهمترین اصول رابطه جنسی دوسویه بودن آن و احترام به خواستهای طرف مقابل است. این دوست عزیز و همسرشان باید بدانند وقتی موردی مثل آنال سکس مورد رضایت یکی از آنها نیست نباید با اصرار بر این موضوع به رابطه عاطفی فیمابین خود اسیب برسانند و لذت سکس خود را به خاطر تجربه سکس مقعدی و با تحمیل برخی عوارض ان به همسر کاهش دهند.


منبع :  دکتر شیخ


+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:12  توسط یک نفر  | 

عطش سیری ناپذیر خود ارضایی

  دکتر شیخ الاسلام در باره خود ارضایی می گویند : کسی که به خود ارضایی می پردازد به علت عدم رسیدن به ارامش روانی و کسب لذت جنسی کافی مجددا اقدام به این کار می کند و وقتی تحریک صورت گرفت انقدر میل زیاد می شود که جلوگیری بسیار سخت می شود. یا کسی که رابطه نا مشروع برقرار می کند دچار اعتیادی روانی به این موضوع می شود و می خواهد افراد مختلفی را تجربه کند تا بتواند به آرامش برسد و چون هیچگاه ارامش را بطور کامل درک نمی کند به دفعات و با افراد مختلف رابطه برقرار می کند و نمی تواند به ارامش روانی لازم برسد. در واقع اعتیادی پیدا می کند که هر چه رابطه های بیشتری برقرار می کند تشنه تر می شود و بیشتر به دنبال سکس می رود. مثل نوشیدن اب شور توسط ادم تشنه. هر چقدر اب شور بیشتری نوشیده شود عطش بیشتر شده و فرد احساس تشنگی بیشتری می نماید


 اما کسی که سکس صحیح را تجربه می کند به خاطر داشتن اثرات روانی مناسب و تامین نیاز درونی تا مدتها ممکن است نیاز به میل جنسی پیدا نکند و اگر دوباره سراغ رابطه می رود برای دریافت ارامش است. امروزه تاکید بر افزایش کیفیت سکس است و معتقدند اگر کیفیت سکس افزایش پیدا کند نیاز جنسی تا مدتها برطرف می گردد و اگر کمیت زیاد نباشد مشکلی در روابط بین فردی زن و شوهر ایجاد نمی کند ولی سکس زیاد و بدون کیفیت در روابط زن و شوهر ها تاثیر سو می گذارد.


کسی که خود ارضایی می کند لازم است در حین خود ارضایی خود را تحریک کند و بخشی از این تحریک ذهنی است. برای تحریک ذهنی لازم است به دیدن تصاویر شهوت انگیز یا فیلمهای شهوت انگیز بپردازد یا به افراد به دیده شهوت انگیز نگاه کند یا آنها را در خیال خود شهوت انگیز فرض کند. یعنی برای خود ارضایی باید گناهی مرتکب شود. از سوی دیگر کسی که به خود ارضایی روی آورد به کم آن قانع نخواهد شد و به تدریج دفعات آن افزایش می یابد و فرد با هر محرک جنسی تمایل دارد خود ارضایی کند و لذت ببرد و نکته در اینجاست که علیرغم رسیدن به ارگاسم باز احساس ارامش روانی به سراغ او نمی اید و هنوز خود را نیازمند به تحریک جنسی و ارگاسمی دیگر می بیند.


همین باعث افراط در خود ارضایی می شود و فرد بواسطه چنین امری از کار و زندگی دور شده و به تدریج دنبال شرایطی است که تنها باشد تا خود ارضایی کند. گوشه گیری از یکسو و نرسیدن به آن آرامشی که باید به دنبال عمل جنسی فرد از نظر روانی به آن برسد به مرور او را دچار خلقی افسرده می سازد و از لحاظ روانی دچار مشکلاتی می شود.


از سوی دیگر با ارضای جنسی در خود ارضایی تمایل فرد برای ازدواج و تشکیل خانواده کاهش می یابد به ویژه در شرایط جامعه ما که ازدواج سخت است. کسانی که به خود ارضایی می پردازند ترک آن برایشان بسیار سخت می شود و همین موضوع ایشان را بیشتر دچار مشکل می سازد. از یکسو احساس گناه می کنند و از سوی دیگر نمی توانند خود ارضایی نکنند و خود را نیازمند آن می بینند.


منبع : دکتر شیخ


+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:11  توسط یک نفر  | 

بررسی بلوغ در دختران

بررسی بلوغ در دختران

بلوغ چیست ؟
دوره نوجوانی از مهمترین و پرارزش ترین دوران زندگی هرفرد است و بلوغ به عنوان مرحله گذر از کودکی به بزرگسالی به شمار می رود،این دوران ،دوره تکوین شخصیت است وانسانهای موفق وسالم اجتماع مامعمولا انسانهایی است که این مرحله اززندگی خود رابا سلامت نفس ،آرامش وواقع بینی گذرانده اند.


بلوغ به معنای رشد یافتن و به کمال رسیدن کودک است ، با ورود به سن بلوغ در وضع ظاهر و رفتار او تغییرات مهمی به وجود میآید و از آن پس از دوران کودکی جدا شده و پا به دوران جدیدی در زندگی خود یعنی دوران نوجوانی میگذارد. دوره بلوغ برای دخترها دوره بسیار مهم و حساسی در زندگی شان به شمار می رود. آنان با ورود به سن بلوغ شاهد تغییرات زیادی در وضعیت ظاهری، روانی و رفتارهای اجتماعی خود می باشند.

این دوره با پیدایش صفات ثانویه جنسی شروع می شود و تا تکمیل بلوغ جسمانی ادامه می یابد. در این دوره تغییرات فیزیکی مهمی در بدن دخترها رخ می دهد که منجر به ایجاد تغییرات بافت چربی در بدن، رشد سریع استخوان ها، بلند شدن قد و بروز تغییرات جنسی – جسمی خواهد شد.
زمان شروع نشانه های بلوغ در دختران با توجه به نوع تغذیه، آب و هوای محل زندگی، شرایط روحی و روانی و مهمتر از همه خصوصیاتی که از والدین خود به ارث میبرند، متفاوت است. اولین علامت بلوغ در دختران رشد پستانهاست و دومین علامت رشد موهای ناحیه شرمگاهی و موهای زیر بغل و بالاخره عادت ماهانه یا قاعدگی میباشد.

تغییرات جسمانی ناشی از بلوغ
بلوغ شامل یکسری تغییرات متوالی است که در فاصله زمانی ۱۶ _ ۹ سالگی رخ می دهند. چنانچه این تغییرات قبل از ۹ سالگی آغاز شوند، تحت عنوان «بلوغ زودرس» و اگر بعد از ۱۶ سالگی شروع شوند، «بلوغ دیررس» نامیده می شوند.
اولین نشانه بلوغ در یک دختر، رشد جوانه سینه ای است که بین سنین ۱۳ _ ۹ سالگی(به طور متوسط ۱۱ سالگی) شروع می شود و تقریباً به طور همزمان با رشد موهای زیر بغل و ناحیه شرمگاهی ظاهر می شود.

برخی از دخترها شروع به عرق کردن می کنند و هرچه بزرگ تر می شوند ، بوی عرق آنها نیز فرق می کند. معمولاً آخرین تغییری که در سیر تکاملی بلوغ رخ می دهد، «قاعدگی» یا «عادت ماهیانه»(menstruation) است که نشان می دهد دختر به حداکثر رشد نوجوانی و بلوغ خود رسیده است.

مجموعه این تغییرات ناشی از ترشح هورمون استروژن تخمدان ها است که منجر به تخمک گذاری و خونریزی های ماهیانه می شود. تخمک گذاری معمولاً ۲ _ ۱ سال بعد از شروع قاعدگی ایجاد می شود و دختر را برای ازدواج و حاملگی آماده می کند. دستگاه تولیدمثل در دخترها شامل، رحم (محلی که جنین در آن رشد می کند)، مهبل (مجرایی که از رحم به خارج کشیده می شود)، دهانه رحم (مجرای اتصالی از رحم به مهبل)، تخمدان ها ( اندام هایی که همه تخمک ها در آن نگهداری می شوند) و لوله فالوپ که از تخمدان ها تا رحم امتداد یافته اند، است.

در هریک از تخمدان های بدن دختر تقریباً ۴۰۰۰۰۰ تخمک وجود دارد که از هنگام تولد دختر در تخمدان های کوچک او وجود دارند. هر تخمک به اندازه سر سوزن است و در زمان معینی از تخمدان و لوله های تخمدانی (فالوپ) حرکت می کند و خود را به رحم می رساند. با نزدیک شدن بلوغ، تخمدان ها با تاثیر گرفتن از هورمون های ترشح شده از مغز، شروع به فعالیت می کنند.

نخستین نشانه فعالیت تخمدان ها این است که تقریباً هر ماه یکی از تخمک ها شروع به رشد، بلوغ و حرکت به سوی رحم می کند و پریودهای ماهیانه آغاز می شود. هم زمان با حرکت تخمک از تخمدان، رحم شروع به ساختن آستری از بافت خونی تازه می کند تا فضای رحم را برای باروری تخمک آماده سازد.

چنانچه عمل باروری در این هنگام رخ ندهد، تخمک در رحم نمی ماند و به همراه آستر رحم (بافت خونی) از طریق دهانه رحم وارد مهبل می شود و از بدن خارج می گردد. حدود دو هفته بعد تخمک دیگری به همین ترتیب از تخمدان دیگر آزاد می شود و پس از طی همین سیکل، مجدداً دفع می شود. ریزش خون درون رحم حدود ۸ _ ۲ روز طول می کشد که در خانم ها و دخترها متفاوت است. مقدار آن به طور متوسط ۳۰ میلی متر (۶ _ ۴ قاشق غذاخوری) است.

طول مدت پریود در دخترها (و البته در خانم ها) متغیر است و از ۲۲ روز تا ۳۵ روز طبیعی تلقی می شود، ولی به طور متوسط این فاصله ۲۸ روز است.

چ

نخستین پریودهای ماهانه
سن شروع پریودهای ماهیانه به طور دقیق قابل پیش بینی نیست، اما در اغلب موارد تابع الگوی خانوادگی است، یعنی اگر پریود مادر زود شروع شده باشد، این احتمال وجود دارد که فرزند دختر هم زود پریود شود. در صد سال گذشته، سن شروع پریود در دخترها کم شده است.

ممکن است این امر به دلیل تغذیه بهتر و سلامت جسمانی دخترها باشد. امروزه سن میانگین شروع پریودهای ماهیانه حدود ۱۲ _ ۱۱ سالگی است. هنگامی که اولین پریودها آغاز می شوند، ترشحات آن رنگ قرمز و روشن نیست، بلکه متمایل به قهوه ای و به مقدار کم است و غالباً منظم هم نیست.

برای بیشتر دخترها یک سال و یا حتی ۱۸ ماه طول می کشد تا خون ریزی ماهیانه آنها مرتب شود. بیشتر دخترها در حین روزهای پریودشان دچار دردهای جسمانی مثل دل درد، سرگیجه، سردرد، کمر درد و… می شوند. بیماری های عمده این دوره عبارتند از : قاعدگی دردناک (دیس منوره)، سندرم پیش از قاعدگی (پی.ام.اس) و عدم قاعدگی (آمنوره).


قاعدگی دردناک
برخی از دخترها در طول روزهای پریود خود دچار انقباض های دردناک عضلانی می شوند که از حالات بسیار ضعیف تا شدیدترین حالت را دربر می گیرد. علت این امر ترشح بیش از اندازه هورمون پروستاگلاندین است.

این هورمون با ایجاد انقباض های منظم و قوی در رحم موجب بیرون راندن جنین از رحم، هنگام زایمان می شود. برای تسکین این گونه دردها می توان با تجویز پزشک قرص های مسکن (مثل ایبوبروفن و یا مفنامیک اسید) استفاده نمود.


سندرم پیش از قاعدگی
برخی از دخترها در روزهای پریود خود کج خلق، افسرده، بی حال، عصبانی و بسیار حساس می شوند. علت این امر بسیار پیچیده است؛ زیرا در روزهای پریود چندین عضو بدن و هورمون های مختلف آن دچار تغییرات گوناگونی می شوند.

تقریباً نیمی از دخترهایی که احساس افسردگی می کنند، دچار کمبود نسبی ویتامین B6می شوند که می توان با مراجعه به پزشک علت دقیق و درمان آن را جویا شد.


تاخیر در قاعدگی
عدم وقوع قاعدگی اگر به دلیل حاملگی نباشد، معمولاً ناشی از بیماری های دستگاه سوخت و ساز بدن، ناهنجاری های کروموزومی، کم اشتهایی و یا بی اشتهایی مرضی است. پریود نشدن تا ۱۴ سالگی (و حتی تا ۱۷ سالگی) طبیعی است، اما در غیر این صورت باید به پزشک متخصص مراجعه نمود.


منبع : جامعه پزشکان فارسی زبان

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:11  توسط یک نفر  | 

بحران دوران بلوغ چیست و چگونه بر آن پیروز شویم ؟


برای نوجوان دوره نوجوانی بعنوان مرحله ای از زندگی ، پدیده ای نوظهور است .
 همیشه نوجوانی بعنوان دوره ای مستقل  در مراحل زندگی انسان مطرح بوده است . گرچه آغاز نوجوانی بطور کامل مشخص نیست ولی عموماً شروع نوجوانی با پدیده بلوغ همزمان و خاتمه آن شروع دوره جوانی است .

دوره ای که شخصی مسئولیت اعمال خود را می پذیرد .
همان گونه که نوروز ، روز نو است و خبر از روزهای دل انگیز و اتفاقات جدید دارد و شکوفه های  نوروزی با شکوه و زیبایی ظاهر می شوند و به تدریج رشد کرده ، تبدیل به میوه شده ، رسیده و کامل می گردند .
نوجوانی و بلوغ نیز بهار زندگی است .

بهاری که آغاز تغییر وتحولات جسمی – روحی در افراد است . هر فرد فقط یک بار بهار بلوغ را تجربه می کند


.تعریف بلوغ:

فرآیند بلوغ یکی از پیچیده ترین دوره های زندگی و در عین حال  لذت بخش ترین و دل انگیز ترین دوره زندگی هر فرد است . نوجوان در این دوره تمایلات و خواهش های متضادی دارد . مثلا با این که می خواهد با دوستانش باشد . به تنها بودن نیز علاقمند است . در این دوره نوجوان نه کودک به حساب می آید و نه هنوز به درستی بالغ گردیده است ولی در مرز بین این دو مرحله ( کودکی و بزرگسالی ) قرار می گیرد

ویژگیها و خصوصیات روانی در سالهالی اولیه نوجوانی:
۱- مرحله احساس هویت :
در این دوران فرد هویت فردی ، اجتماعی خود را به دست می آورد .
بحران هویت یکی از  بحرانهای خطرناک نوجوان است .
۲- تغییرات شدید وملموس جسمی ، روحی و جنسی :
تغییرات  ناگهانی ناشی از وضعیت جسمانی ، تضادهای روحی و … موجب نگرانی در فرد می شود .

۳- رشد هیجانی و عاطفی :
در دختران  نوجوان احساسات و عواطف متعدد و غیر قابل  پیش بینی وجود دارد که گاه در تضاد با یکدیگرند و سبب نوسانات واضح خلقی  می گردد .

صفات عاطفی و هیجانی دختران نوجوان را می توان در موارد زیر خلاصه کرد :
۱- زود رنجی
۲- نگرانی ، ترس و وحشت
۳- حجب و حیا و شرم
۴-  افکار رویایی ، گوشه گیری ، درون گرایی
۵-  خود شیفتگی ، خود آرایی ، خود نمایی
۶-  دوستی ومحبت
۷- خشم ، ناسازگاری و پرخاشگری
۸- استقلال طلبی

۴- رشد اجتماعی :
دوره نوجوانی ، دوره نوسانها ، فعالیت ها و رفتارهای  هیجان انگیز در بعد اجتماعی  است گرچه نوجوان به نظر بزرگسالان  اهمیت می دهد . اما اندیشه های همسالان خود را به بزرگسالان  ترجیح می دهد و سعی می کند در میان  انها پذیرفته شده و نقش داشته باشد.

۱- رشد اخلاقی :
رشد اخلاقی با رشد  اجتماعی ارتباط نزدیکی دارد و برای ادامه زندگی سالم و سازنده ضروری است ، بطور معمول صفات اخلاقی مطلوب اکتسابی هستند .

انواع اختلالات روانی و رفتاری در نوجوانان
۱- رفتارهای ناهنجار اجتماعی :
خود سری و مخالفت با والدین ،  معلم و پزشک – عدم شرکت در رویدادهای خانوادگی و جدال با خواهران و برادران ، ایجاد موانع در راه تحصیل ، زندگی خانوادگی .

۲- افسردگی :
گوشه گیری و در خود فرو رفتن در سنین نوجوانی تا حدودی طبیعی است اما اگر از حد طبیعی  تجاوز کند بعنوان اختلال افسردگی باید مورد توجه قرار گیرد.
افسردگی عبارت از بروز علائم افسردگی بیش از هفته ای ۳ بار و هر بار بیش از ۳ ساعت در نوجوانان بصورت غم واندوه ،بیحوصلگی ،بیقراری و اشکال درتمرکز می باشد . احساس بی علاقه گی نسبت  به همه چیز ، گریه کردن های مکرر ، لذت نبردن از زیباییهای زندگی و …
با مشاوره روانپزشکی و درمانهای مختلف غیر داروئی و داروئی می توان به آنها خانمه داد .

۳- رفتارهای خشونت آمیز:
رفتارهای خطر آفرین در اثر مصرف مواد مخدر  تشدید می شوند و منجر به حوادث مختلف   مثل فقر  و خودکشی ، به خصوص در میان  نوجوانان پسر می گردد .

۴- مشکلات تحصیلی  :
دشواری های روانی یا محیطی زمینه ساز این مشکلات هستند .
 مدرسه هراسی ، مدرسه گریزی و عدم پیشرفت تحصیلی  نمونه هایی از مشکلات تحصیلی هستند .
۵- هراس از مدرسه و منزل :
گریز از خانه نشانه فشار محیط – بد رفتاریها ، مشکلات روانی خود نوجوان است . رفتار صحیح با نوجوان و حل به موقع و درست مشکلات  از بروز این رفتارها پیشگیری می کند .

۶- بیماریهای وخیم روانی :
پیکوز ، اسکیزوفرنی ، در جریان فشارهای هیجانی دیده می شود . معمولاً سایکوز بزرگسالان با پشت سر گذاشتن  یک دوره سایکوز در نوجوانی همراه است .

الف- مهارتهای شاد زیستن
 زندگی تغییر پذیر است اگر خودمان را تغییر دهیم
با خودتان رقابت کنید نه با دیگران
 شما در هر مرحله و رتبه ای از ثروت ، دانایی و قدرت و منزلت اجتماعی که باشید مسلماً افرادی بالاتر از شما وجود دارند . به جای انکه  سعی کنید به دیگران برسید سعی داشته باشید که توانایی های خود را روز به روز افزایش دهید .
 اگر هدف شما حد بالای هر چیز باشد اگر به آن نرسید مسلماً شکست خورده اید اما اگر مقصد شما رسیدن از یک نقطه به نقطه بالاتر و نه بالاترین نقطه باشد احتمال کامیابی شما قطعاً بیشتر است و مسلماً آدمهایی که احساس  پیروزی و موفقیت می کنند از نظر روانی سالمترند .

هدفمند زندگی کنیم و برای رسیدن به هدف نقاط قوت و ضعف خود را بشناسیم .
ب- برای شاد زیستن تلاش کنید.
برای داشتن یک زندگی شاد ، به تلاش نیازمندیم و نگرش ها در این مورد بسیار با اهمیت است . تلاش امتیاز و شوق انسان برای یادگیری ، خود آزمایی آزمایش و تجربه است .
 اشتباه عده ای از مردم این است که تنها برای رسیدن به یک هدف که همان هدف نهائی است تلاش می کنند و نه برای لذت بردن از کار کردن .
 و به همین علت است که وقتی به اهداف مورد نظر نمی رسند مایوس وافسرده می شوند .
اگر ما به خاطر دوست داشتن و لذت از کار ، آن را به انجام برسانیم دیگر شکی وجود نخواهد داشت ، نتایج خود به خود عاید می شود .

ج: محدودیت های خود را قبول کنید :
 انتظارات نامعقول از خود نداشته باشید و قبول کنید که خداوند در وجود شما استعدادها و محدودیت هایی قرار داده است که با آگاهی از آنها  می توانید انتظارات از خود را عقلانی و منطقی کنید .
 اگر هوش شما در حد متوسط است از خود انتظار  نداشته باشید که به مراتب علمی که نوابغ و سرامدان دست یافته اند نایل شوید .
 اگر از نظر روانی قدرت تحمل تنش و فشار را ندارید مسئولیت های سنگین وپر استرس را نپذیرید ، و سلامت روانی خود را به خطر نیندازید ، زیرا در این موقعیت ها احتمال شکست و ناکامی به مراتب بیشتر است .

آیا برای شاد زیستن دانش و مهارتی کسب نموده اید ؟
برای شاد زیستن مهارتهایی وجود دارد که با بهره گیری از انها می توانید نقش موثری  در شاد زیستن خود داشته باشید .

الف- در زمان حال زندگی کنید :
آرامش ذهنی و کارآئی فردی ما به میزان توانایی برای زیستن در لحظه حال بستگی دارد ، گذشته از دیروز و اتفاقاتی که افتاده و آنچه فردا ممکن است پیش بیاید ، حال جایی است که ما در آن هستیم .
 از این دیدگاه کلید شادی و خوشحالی ما در متمرکز کردن ذهن در لحظه حال است . یکی از نکات خوب و مهم در مورد بچه ها این است که آنها خود را بطور کامل در لحظه حال غرق می کنند. کاملاً درگیر فعالیت های کنونی خود می شوند که این فعالیت ها حتی ممکن است تماشای یک  پروان ، نقاشی کردن و هر چیز دیگر باشد که کودک انرژی خود را صرف آن می کند .
اما وقتی بزرگ می شویم همزمان هنر فکر کردن و نگران بودن را یاد می گیریم ، به مشکلات گذشته و آینده اجازه می دهیم که در زمان حال ما جمع شوند ، همچنین یاد می گیریم که لذت ها و شادی های خود را به عقب بیاندازیم و به این امید باشیم که شاید آینده بهتر از حال باشد .
ب: لبخند بزنید  :
خوشرو بودن نه تنها از شدت تنشها و استرسهای فردی می کاهد بلکه باعث می شود اطرافیان شخصی و کسانی که بنحوی با او ارتباط دارند ، با حضور او احساس راحتی ، شادمانی و تجدید روحیه کنند و با برخورد مناسب خود موجب افزایش اعتماد بنفس و شادمانی وی را  فراهم  آورند .
ج : گاهی کودک شوید :
گاهی لازم است مانند بچه ها و دنیای شاد و آزاد و بی غل و غش آنها کمی خود را رها کنید ، بخندید ، شوخی کنید ، شوخ طبعی را در خود پرورش داده و گاهی از بازی کردن لذت ببرید ، نقاب بزرگسالی را برای تفریح و خوشی برداشته و همیشه سنگین ، منظم و جدی نبوده و نسبت به جهان با شکوهی که در آن زندگی می کنیم احساس حرمت  و شگفتی داشته باشید .
د: قاطع باشید :
قاطعیت به معنای ابراز خشم و پرخاشگری نیست بلکه به آن معناست که خواسته ها و احساسات خود را صریح و بی پرده و بدون  اضطراب  یا خشونت و تندی بیان کنید و در مقابل خواسته ها و توقعات نامعقول دیگران مقاومت نمایید .
چنین برخوردی هم باعث افزایش عزت نفس و حس احترام به خود می شود و هم مانع از آن می شود که با فرو خوردن و عدم بیان احساس خود نسبت به اطرافیان و خواسته های نامعقول آنها ، قلب خود را پر از بغض و کینه نسبت به آنها نماییم .

هـ – اوقاتی را برای خود اختصاص دهید :
به یاد داشته باشید که جسم و روان شما حقوقی دارند که هیچ کس بیش از شما شایسته برآوردن آن حقوق نیست . لازم است انسان در زمانهای خاصی فقط برای خود زندگی کند و آنچه را دوست دارد انجام دهد و به آنچه علاقمند است بپردازد و در غیر اینصورت نقش  حاصل از کارها و مسئولیت های اجباری و گاه نامطلوب ، او را از پای در خواهد آورد . مطمئناً کسانی  می توانند به دیگران احترام  بگذارند و به جامعه خود  خدمتی کنند که در درجه اول  به خود بعنوان یک انسانی که جانشین خداوند در طبیعت است احترام بگذارند و جای حود را با پرداختن بیش از حد به تکالیف و غفلت از حقوق خود فرسوده نسازند .


منبع : پزشکان بدون مرز

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:10  توسط یک نفر  | 

شکر گزاری

 
بیایید خدا را شکر کنیم به خاطر نعمت هایی که داریم و از آن بی خبریم :

images۲۱.jpg

اگر جمعیت زمین صد نفر باشد, با نسبت هایی که امروز وجود دارد خواهیم داشت :
- از هر صد نفر  ۵۷ نفر آسیایی , ۲۱ نفر اروپایی , ۸ نفر افریقایی و ۶ نفر امریکایی (جنوبی و شمالی)
- از هر صد نفر  ۵۲ زن و ۴۸ مرد 
- از هر صد نفر ۳۰ نفر سفید پوستند و ۷۰ نفر رنگین پوست
- از هر صد نفر ۳۰ نفر مسیحی و ۷۰ نفر غیرمسیحی
- از هر صد نفر ۶ نفر (و یا ۵۹% ) کل ثروت دنیا را دارند که از امریکای شمالی هستند
- از هر صد نفر ۸۰ نفر در فقر زندگی می کنند
- از هر صد نفر ۵۰ نفر از سوء تغذیه خواهند مرد
- از هر صد نفر ۷۰ نفر می توانند بخوانند
- از هر صد نفر فقط یک نفر تحصیلات عالی دارد
- از هر صد نفرفقط یک نفر کامپیوتر دارد
اگر شما هرگز مرگ خویشاوندی را در جنگ ندیده اید و اگر هرگز برده نبوده اید بدانید که از ۵۰۰ میلیون نفر خوشبخت ترید زیرا آنها دیده اند .


+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:9  توسط یک نفر  | 

تجاوز های جنسی ، دوستی های پنهان و وعده ازدواج


بنابر آخرین آمار ۴۰ درصد از فجایع تجاوز به عنف در پی برقراری دوستی های پنهان و خیابانی و یا استفاده از تکنولوژی جدید  (اینترنت، چت، ارسال پیامهای کوتاه ) و با وعده ازدواج اتفاق می افتد.مجرمانی که رد پایشان کمرنگ است :

مدتهاست وقوع روزانه تعداد قابل توجهی انواع جرایم تجاوز به عنف علیه دختران و زنان جوان، مسؤولان انتظامی را نسبت به آگاه سازی این قشر از جامعه هوشیارتر کرده است. جرایمی که در پی غفلت قربانی و یا به نوعی سهولت اغفال وی از سوی مجرم رخ می دهد و آثار جسمی و روحی زیادی برای او و خانواده اش در پی دارد.

امروز گسترش برقراری ارتباطات میان دختران و پسران جوان با توجه به آداب و رسوم و فرهنگ سنتی جامعه ایرانی منجر شده تا افرادی در پوشش دوستی های خیابانی با تأکید بر پنهان ماندن این روابط، نقشه مجرمانه خود را عملی کرده و قربانی را در برابر کار انجام شده قرار دهند.

وقوع این قبیل حوادث در حالی است که نقش قربانی را نمی توان انکار کرد؛ زیرا براساس بررسیهای صورت گرفته در بسیاری موارد، فرد خود زمینه ارتکاب جرم را برای طرف مقابل ایجاد می کند.

مجرمان به بهانه دوستی های خیابانی، قربانیان را به بهانه ازدواج و شناخت اولیه ابتدا اغفال کرده و سپس نقشه شیطانی خود را عملی می کنند.

براساس گزارشهای رسیده از پرونده های تجاوز به عنف، اغلب دختران جوان به دنبال دوستی های پنهان و دور از چشم خانواده، بعضاً تحت تأثیر قرصهای موسوم به اکس و یا به بهانه دیدار با خانواده طرف مقابل و یا به قصد تفریح در جاده های خارج از شهر به مناطق متروکه و خالی از سکنه رفته و در همانجا از سوی یک یا چند نفر مورد تعرض قرار می گیرند.
معمولاً یافتن ردپایی از مجرمان به دلیل آنکه اغلب دارای هویتهای جعلی هستند بسیار سخت است، و بررسی  آمار جرایم اتفاق افتاده در این حوزه بر لزوم توجه و دقت بسیار زیاد نوجوانان و جوانان در نوع برقراری این گونه روابط تأکید دارد.

خانواده ها با نظارت بر ارتباطات فرزندانشان بخصوص دختران جوان و شناخت بیشتر از آنها می توانند تا حد قابل توجهی از آسیبهای احتمالی جلوگیری کنند.

دختران جوان هوشیار باشند که دوستی های خیابانی و روابط پنهان که بعضاً از طریق اینترنت، چت، ارسال پیامهای کوتاه از طریق تلفن همراه آغاز می شود، خود شروعی برای ارتکاب جرم است؛ زیرا مروری بر پرونده های موجود در آگاهی نشان می دهد، خطاهای رفتاری، افراد را در دام شکارچیان مجرم گرفتار می کند.
+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:8  توسط یک نفر  | 

چگونه در مقابل پیشنهاد روابط جنسی نه بگوئید

بازدید کننده عزیزشما ،  دختر خانم  که در فرهنگی مشترک با ما در کشورهای فارسی زبان زندگی می کنی . مهم نیست که پایبند کدام آیین و دین هستی ، ما سایت پزشکان بدون مرز مطمئن می باشیم که شما دختران فارسی زبان می دانید که در فرهنگ و سنت سرزمین شما باکره بودن یک اصل بزرگ برای دختران  بشمار می رود . ما به شما اطمینان می دهیم حتی پسرانی که در دوره تجرد با دختران زیادی رابطه جنسی دارند ، در هنگام ازدواج به دنبال دختران باکره می گردند و باکره بودن دختر را یکی از شروط همسر خود اعلام می کنند . این را مشاوره های صورت گرفته با این سایت تایید می کند . ما مطمئن هستیم شما یک رابطه عاشقانه را به بی بندوباری جنسی ترجیح می دهید .اما برای کمک به شما در گفتن “ نه”  تلاش خواهیم کرد


مهارت نه گفتن مهارتی است که با تمرین و ممارست فراگرفته می شود ولی در اینجا برخی از عبارتهایی که معمولا” توسط فرد مقابل بکار برده می شود تا شما را متقاعد کند که با او رابطه جنسی داشته باشید را آورده ایم . در مقابل عباراتی را که شما می توانید در پاسخ به او بکار ببرید تا او را منصرف نمائید پیشنهاد کرده ایم.


عبارت های بکار رفته توسط فردی که تلاش میکند شما را متقاعد کند که با او تماس جنسی داشته باشید پاسخ های احتمالی و پیشنهادی توسط شما برای نه گفتن مؤثر
این روزه ها همه دختر ها و پسر ها  تماس جنسی دارند پس حالا تو می تونی کس دیگری رو پیدا کنی؛ من هر کسی نیستم؛ من برای خودم فردی مجزا و خاص هستم
تو هنوز یک دختر باکره هستی (تمسخر) من افتخار میکنم که هنوز باکره هستم. من می تونم در ظرف چند ثانیه شبیه تو بشم اما هرگز  تو نمی تونی مثل من بشی
به من نشون بده که چقدر منو دوست داری   تو هم  با انتظار کشیدن تا زمان ازدواج  به من نشون بده که  چقدر منو دوست داری
چطور من بفهمم که تو می تونی بچه دار بشی؟ آیا تو فقط زمانی می تونی منو دوست داشته باشی که من از تو بچه داشته باشم؟
تو با اولین تماس جنسی باردار نمی شوی من به بلوغ رسیده ام البته من می تونم باردار بشم
هیچکس نخواهد فهمید خدا می بیند؛ من خواهم دانست، و تو هم خواهی دانست
تو فکر میکنی ممکنه من ایدز داشته باشم   آیا من مثل یه احمق هستم ، هر کسی میدونه که تو می تونی سالها عفونت ایدز را در خود داشته باشی قبل از اینکه به ایدز تبدیل شود
نگران نباش من کاندوم استفاده میکنم   اگر نه تماس جنسی داشته باشم و نه کاندوم مصرف کنم من هرگز نگران نخواهم شد
ما به هر حال  با هم ازدواج میکنیم پس ما می تونیم صبر کنیم و شب ازدواجمان را یک شب بیاد ماندنی بکنیم
تماس جنسی چیز نرمال و طبیعی است   مثل مرگ ، من فکر میکنم من صبر خواهم کرد تا زمان مقرر شده توسط خدا برای هر دومون برسه
من بدنبال کسی دیگر خواهم رفت اگر تو نمی خواهی تماس داشته باشی   پس برو پیدا کن
من به تو روشهای عالی رو نشون میدهم   خدا رو شکر! برای انتظار تماس جنسی با همسرم عالی خواهد بود 
ما می تونیم با همین یک بار خلاص بشیم من ممکنه از نظر جسمی از شر اون خلاص بشم اما نمی تونم از احساسات یا وجدان خودم خلاص بشم

                   معاونت سلامت 

      “دفتر سلامت جمعیت و خانواده “

*******

بازدید کننده محترم شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به قسمت در گوشی با نوجوانان و جوانان مراجعه کنید و یا به مطالب زیر مراجعه کنید

۱- بیماریهای مقاربتی شایع در ایران و جهان

 ۲- راه های جلوگیری از بارداری 

۳- مروری بر ایدز و راه های ابتلا به آن 

۴- آشنایی با AIDS و

HIV۵- ارتباط جنسی پیش از ازدواج ۶-ترشحات مهبل چیست وآیا داشتن ترشح مهبل طبیعی است

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:8  توسط یک نفر  | 

در صورت وقوع تجاوز جنسی چه باید کرد

  در صورت وقوع تجاوز جنسی چه باید کرد


تجاوز جنسی زمانی است که فعالیت جنسی بدون رضایت فرد و به اجبار و زور صورت پذیرد. توجه داشته باشید، که در صورت  تجاوز، این متجاوز است که مجرم است و فردی که به او تجاوز شده است چه از بعد حقوقی، چه از بعد شرعی و  اجتماعی، مجرم و گناهکار نیست. بنابراین، کتمان موضوع از مسئولین  بهداشتی ، حقوقی و انتظامی به جز افزودن دامنه آسیب به شخص و نیز ادامه جرم متجاوز بدون دستگیری و مجازات  فایده ای نخواهد داشت. در صورت وقوع تجاوز اقدامات زیر باید صورت گیرد:

۱٫ در اسرع وقت  به متخصص زنان و زایمان و یا  مرکز بهداشتی درمانی جهت دریافت دارو  و آشنایی با روش های اورژانس پیشگیری از بارداری مراجعه کنید همچنین ارائه نمونه برای تشخیص  و درمان زودرس بیماریهای مقاربتی احتمالی ونیز نمونه های لازم مورد نیاز از نظر پزشکی قانونی برای شناسایی مجرم لازم است . همچنین پزشک درمانگر به منظور پیشگیری از ابتلا به برخی بیماریهای منتقله جنسی، برخی از آنتی بیوتیکهای لازم را تجویز می نماید، در صورت لزوم واکسیناسیون از نظر هپاتیت B را انجام می دهد و ادامه سیر درمان و ارجاعات لازم را پیگیری می نماید.

۲٫ مراجعه به مراکز انتظامی برای طرح شکایت و ارائه اطلاعات لازم در جهت دستگیری فرد متجاوز


منبع: پزشکان بدون مرز

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:7  توسط یک نفر  | 

در صورت وقوع تجاوز جنسی چه باید کرد

  در صورت وقوع تجاوز جنسی چه باید کرد


تجاوز جنسی زمانی است که فعالیت جنسی بدون رضایت فرد و به اجبار و زور صورت پذیرد. توجه داشته باشید، که در صورت  تجاوز، این متجاوز است که مجرم است و فردی که به او تجاوز شده است چه از بعد حقوقی، چه از بعد شرعی و  اجتماعی، مجرم و گناهکار نیست. بنابراین، کتمان موضوع از مسئولین  بهداشتی ، حقوقی و انتظامی به جز افزودن دامنه آسیب به شخص و نیز ادامه جرم متجاوز بدون دستگیری و مجازات  فایده ای نخواهد داشت. در صورت وقوع تجاوز اقدامات زیر باید صورت گیرد:

۱٫ در اسرع وقت  به متخصص زنان و زایمان و یا  مرکز بهداشتی درمانی جهت دریافت دارو  و آشنایی با روش های اورژانس پیشگیری از بارداری مراجعه کنید همچنین ارائه نمونه برای تشخیص  و درمان زودرس بیماریهای مقاربتی احتمالی ونیز نمونه های لازم مورد نیاز از نظر پزشکی قانونی برای شناسایی مجرم لازم است . همچنین پزشک درمانگر به منظور پیشگیری از ابتلا به برخی بیماریهای منتقله جنسی، برخی از آنتی بیوتیکهای لازم را تجویز می نماید، در صورت لزوم واکسیناسیون از نظر هپاتیت B را انجام می دهد و ادامه سیر درمان و ارجاعات لازم را پیگیری می نماید.

۲٫ مراجعه به مراکز انتظامی برای طرح شکایت و ارائه اطلاعات لازم در جهت دستگیری فرد متجاوز


منبع: پزشکان بدون مرز

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:7  توسط یک نفر  | 

دستگاه تناسلی پسران

دستگاه تولید مثل پسران -آناتومی وظایف  بیماریها- ( مرجع کامل اطلاعات )

  مقدمه:

موجودات زنده همگی قابلیت تولید مثل دارند و همین موضوع عامل بقای نسل آنهاست. دستگاه تناسلی به همین منظور در بدن موجودات زنده تعبیه شده است. دستگاه تناسلی تنها دستگاهی از بدن است که برای زندگی خود فرد حیاتی نیست امّا برای بقای نسل لازم است. در فرآیند تولید مثل انسان دو سلول جنسی یا گامت نقش دارند: گامت مردانه که اسپرم نامیده می‌شود و گامت زنانه که تخمک نام دارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:6  توسط یک نفر  | 

داستانهای سکسی و خود ارضایی

سایتها و وبلاگهای زیادی هستند که مطالبی نظیر داستانها و خاطرات سکسی دارند ، و شاید شما هم اگر در اینترنت گشتی زده باشید، با این وبلاگها برخورد کرده باشید.  این وبلاگها و سایتهای هرزه ، الگوی نامناسبی از روابط جنسی ارائه می دهند. در این وبلاگها حتی از سکس خانوادگی و  نیز گفته شده که مشخص می کند نویسنده ، انسانی هست که سخت در باتلاق شهوت غرق شده و ارزشی برای انسانیت و خانواده قائل نیست. 


بیشتر خوانندگان این داستان ها به خود ارضایی عادت کرده اند. و در فرصتی که تنها هستند ، برای جرقه زدن به شهوت خود ، به  این گونه سایتها می روند. فرد فقط قصد دارد خود ارضایی کند و نیاز به محرک جنسی دارد ، در این حالت به هیچ وجه به تاثیرات دیدن چنین سایتهایی فکر نمی کند ، چرا که تمام وجودش را شهوت گرفته و شهوت است که به بدن فرمان می دهد. 


امام علی (ع): بر شهوت خود پیش از انگه عادتش قدرت گیرد چیره شو ، چرا که اگر قدرت بگیرد بر تو مسلط شده تو را به دنبال خود می کشد و نمی توانی در برابر ان ایستادگی کنی خواندن این داستان ها به دلیل الگوهای غلط جنسی و همچنین زیر پا گذاشتن اخلاقیات موجب ایجاد مشکل در زناشویی و همچنین از بین رفتن  روابط سالم با دوستان و خانواده می شود.


امام علی (علیه السلام):

مراقب افکارت باش که گفتارت می شود.
مراقب گفتارت باش که رفتارت می شود.
مراقب رفتارت باش که عادت می شود.
مراقب عادتت باش که شخصیت می شود.
مراقب شخصیتت باش که سرنوشت می شود.


اگر قصد ترک خود ارضایی را دارید ، قبل از ان لازم است از موارد تحریک کننده تا حد ممکن دوری کنید. خواندن این داستانها و دیدن عکس های سکسی و یا فیلم های هرزه  نتیجه ای جز تحریک شدن ندارد. وقتی فرد تحریک می شود احتمال اینکه بتواند جلوی خود را بگیرد ، خیلی کم می شود و در صورت مقاومت نیز درد زیادی را باید تحمل کند و گاهی که تحریک بیش از حد باشد و فرد مقاومت کند که خود ارضایی نکند ، عوارض جسمی به دنبال خواهد داشت. 


پس بهتر است که دیدن و خواندن این داستانها را متوقف کنید.

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:4  توسط یک نفر  | 

جنابت دختران ، غسل ، نماز و روزه

سلام.من دختر بیست و پنج ساله هستم. من هر وقت به ارگاسم(لذت) میرسم مایع لغزنده ازم خارج میشود که نه سست میشوم نه جستن دارد فقط با شهوت است ایا منی است؟من این سالها غسل نکردم ایا نماز و روزه ... باطل است؟من همسر ندارم ایا بازی کردن با خود و شهوت رسیدن گناه است؟لطفا دقیق جواب دهید..


سلام بر شما لازم است مواردی را کامل بیان کنم تا موضوع برایتان کامل روشن شود.


منی در دختران و زنان :مایع منی مایعی است که دارای مواد غذایی برای زنده نگهداشتن اسپرمهاست و فقط در مردان وجود دارد. در زنان مایعی به نام مایع منی وجود ندارد بلکه به هنگام تحریک جنسی مایعی بی رنگ که بسیار لزج است ترشح می شود و مجرای تناسلی زن یا واژن او را لغزنده می سازد. این مایع برای تسهیل امر دخول ترشح می شود و با مایع منی متفاوت می باشد و در کتابهای توضیح المسائل و مسائل شرعی  این ترشحات را اگر همراه با اوج لذت جنسی(ارگاسم) یا سست شدن باشد برابر با حکم منی در مردان می دانند.


ارگاسم در دختران و زنان : در زنان چیزی مثل مایع منی نداریم که خارج شود ولی قبل از ارگاسم به دلیل تحریکات جنسی مایع لغزنده کننده ای ترشح می شود که دیواره های داخلی مجرای تناسلی را لغزنده می سازد تا در حین عمل جنسی ساییده نشوند. در افرادی که باکره هستند یا سکس بدون دخول دارند نیز این مایع ترشح می شود. قبل از ارگاسم هنگام تحریک جنسی انقباضات ریتمیکی در سطح لگن و واژن یا مجرای تناسلی شروع می شود که با افزایش تحریک به تدریج سرعت و شدت انقباضات افزایش می یابد و تنفس نیز تند می شود تا زمان ارگاسم که یک حالت ریلاکسیشن (سستی و احساس خوشایند) بروز می کند و انقباضات به پایان می رسد و تنفس نیز به حالت عادی بر می گردد.بنابراین ترشحاتی که با اندکی شهوت و خوشایندی خارج می‏شود پاک است و غسل ندارد ولی مایعی که همراه با اوج شهوت (ارگاسم) از زن خارج می‏شود حکم منی را دارد و موجب جنابت است. اما رطوبت‏هایی که غالبا هنگام برانگیختگی جنسی خارج می‏شود پاک است مگر آنکه به حد (ارگاسم) برسد و بدن همراه آن سستی پیدا کند. در این جا ذکر یک قاعده کلی نیز مفید است و آن اینکه تا زمانی که یقین به خروج منی و یا رسیدن به آن حالت نهایی نباشد حکم جنابت جاری نمی‏گردد. بنابراین به مجرد اینکه رطوبتی از بدن خارج شد و یا هیجانی در بدن به وجود آمد جنابت حاصل نشده است.


من مطالب زیر  را از سایت پرسمان تهیه کردم امیدوارم جوابتون را بگیرید.


همسر ندارم ایا بازی کردن با خود و شهوت رسیدن گناه است؟

صرف فکر و تخیل شهوانی تا زمانی که منجر به کار حرامی(مثل خود ارضایی) نشود، حرام نیست.عمل خودارضایی در مورد زنان را «استشهاء» می گویند که همان حکم را دارد. باید توجه داشت که این عمل در هر صورت حرام و از گناهان بزرگ است و تنها راه ارضای مشروع غریزه جنسی براى فرد فقط از طریق ازدواج و نزدیکى با همسر شرعی خود می باشد. در مواردی هم که فرد اقدام به بازی کردن با خود و رسیدن به شهوت می کند ، حتی قبل از جنابت و رسیدن به ارگاسم قطعش کند ، این کار گرچه خود ارضایی نیست ولی باز هم کار حرام است و جایز نیست این کار را انجام دهد، چرا که عامل قوی برای خود ارضایی و اعتیاد به این عمل می باشد.


شخصى که به گناه بودن خود ارضایی آگاهى نداشته و بدون غسل، نماز و روزه مى‏گرفته، چه حکمى دارد؟

T}امام خمینى و آیت الله نورى:{T روزه‏ها صحیح است و قضا ندارد؛ ولى نمازهایى را که در حال جنابت خوانده است، باید قضا کند.V}امام خمینى، استفتاءات، ج 1 روزه، س 31؛ آیت الله خامنه‏اى، اجوبة، س 194 و آیت الله نورى، استفتاءات، ج 2، س 69.{V T}آیت الله بهجت:{T نمازهایى را که در حال جنابت انجام داده، باید قضا کند و روزه‏ها را نیز بنا بر احتیاط واجب به جا آورد.V}دفتر آیت الله بهجت.{V T}آیات عظام تبریزى، خامنه‏اى، مکارم و وحید:{T نماز و روزه‏هایى را که در حال جنابت انجام داده، باید قضا کند.V}آیت الله تبریزى، صراط النجاة، ج 1، س 107 و منهاج الصالحین، ج 1، بعد از م 1004؛ آیت الله وحید، منهاج الصالحین، ج 2، بعد از م 1004 و دفتر آیت الله مکارم و آیت الله بهجت.{V T}آیات عظام سیستانى، صافى و فاضل:{T اگر در یاد گرفتن مسائل کوتاهى نکرده است ، روزه‏ها صحیح است و قضا ندارد؛ ولى نمازهایى را که در حال جنابت خوانده است، در هر حال باید قضا کند.V}آیت الله سیستانى، منهاج الصالحین، ج 1، بعد از م 1004؛ آیت الله فاضل، جامع‏المسائل، ج 1، س 558 و دفتر آیت الله صافى و آیت الله وحید.{V


+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:4  توسط یک نفر  | 

علت خود ارضایی در کودکان چیست وچگونه درمان میشود؟با وجود آنکه از زمان تولد تا بلوغ ، تغییرات زیادی در رشد جنسی - جسمی وجود ندارد ، اما رشد روانی - جنسی از همان نوزادی آغاز می شود..یک نوزاد بدن خودش را جستجو می کند و کشف مناطق خاص لذت بخش بدن می تواند کودک را مجذوب خود کند و منجر به خودارضایی شود،زیرا یک کودک تحت تأثیر تمایلات غریزی اش است و در جستجوی لذت است.

 به گزارش سلامت نیوزدکتر سید محمدرضا صدرعاملی  متخصص روانپزشکی گفت : در کودکان نرمال معمولاً رفتارهای کنجکاوانه نسبتاً کمتر دیده می شود. رفتار جنسی با سن رابطه ی عکس دارد و در کل بیشترین تکرار آن ، هم در دختران و هم در پسران ، در سن 5 سالگی است. بعد از این سن ، رفتارهای جنسی بارز در هر دو جنس کاهش پیدا می کند. به نظر نمی رسد که این کاهش همواره ادامه داشته باشد ، اما احتمالاً در این مراحل اتفاق می افتد: سنین پیش از مدرسه (5 - 2 سالگی) ، اواسط دوران کودکی (9 - 6 سالگی) و بلوغ (12 - 10 سالگی) . علت ایجاد این مسأله مربوط می شود به اجتماعی شدن فرد و اینکه یک نوزاد یاد می گیرد که خود را با فرهنگ و جامعه تطابق دهد .


وی همچنین افزود : بنابراین خود ارضایی کودکان یک رفتار شایع و وابسته به سن محسوب می شود و می توان خود ارضایی بارز کودکان را در سنین 5 - 2 سالگی نرمال دانست ، اما با افزایش سن باید این رفتار کاهش پیدا کند.


اوادامه داد : در ارتباط خود ارضایی دوران کودکی با اختلالات رشدی و روانی می توان گفت خود ارضایی کودکان در وهله ی اول یک رفتار مرتبط با رشد سنی است . لیکن در بچه هایی که دارای مشکلات همراه هستند ، تمایل به نواحی تناسلی زود تر از حد انتظار ایجاد می شود. گاهی اوقات به نظر می رسد که خود ارضایی کودکان دارای یک عملکرد است ، یعنی دارای یک مکانیسمی است تا کودک از پس هیجانات منفی خود برآید.

وی افزود : بچه های دچار مشکلات رفتاری و احساسی جدی تمایل دارند که شمار وسیعی از رفتار ها را از خود نشان بدهند ، که این شامل رفتار جنسی افراطی هم می شود .محققین به پزشکانی که با رفتار های جنسی غیر معمول در بچه ها مانند: دخول به زور ، رفتار های جنسی تهاجمی یا افراطی روبرو می شوند توصیه می کنند که به دنبال یک مشکل روحی یا رفتاری اساسی در آن کودک باشند.

اواظهار داشت : به هر حال،تا کنون هیچ مطالعه ای در جهت ارزیابی ارتباط بین خود ارضایی کودکان واختلالات روانی صورت نگرفته است و این نکته ی مهمی محسوب می شود ، چون این امکان وجود دارد که یک رفتار جنسی از دوران کودکی تا بزرگسالی پایدار باقی بماند وحتی منجر به جرم های جنسی شود . اختلالات عصبی یا روانی همراه به عنوان مثال شخصیت دچار وسواس فکری یا وسواس رفتاری می تواند باعث رشدو گسترش رفتار جنسی مشکوک درشخص شود..بچه هایی که دچاراوتیسم یا عقب افتادگی ذهنی هستند،بیشتر مستعد به رفتار های خود تحریکی هستند.


تشخیص خود ارضایی کودکان :
تشخیص خود ارضایی مخصوصاً در بچه های کوچک خیلی سخت است .وقتی والدین به دنبال اطلاعاتی راجع به رفتارهای عجیب کودک خود هستند ، باید خود ارضایی را در تشخیص های افتراقی خود قرار داد . یک مصاحبه ی دقیق راجع به رفتار های کودک توسط پزشک و ضبط ویدئویی آن می تواند تشخیص را تعیین کند و مانع از اضطراب والدین وبررسی های غیر ضروری در کودک شود . یکی از مهمترین علائم خود ارضایی کودکان این است که اگر حواس کودک را پرت کنیم ، دست از عمل خود بر می دارد .. به محض آنکه تشخیص خود ارضایی در یک کودک گذاشته شد ، باید به دنبال هدف کودک از انجام این رفتار بود


.دکتر سید محمدرضا صدرعاملی  متخصص روانپزشکیعلل خودارضایی در کودکان را  ازجنبه های گوناگون موردبررسی قرار میدهد  :
1- مشکلات طبی که کودک را مستعد ابتلا به خودارضایی می کند ، مثلاً :مشکلات خواب ، شیر خوردن ناکافی ، مشکلات تناسلی - ادراری و غیره باید مورد ارزیابی و درمان قرار گیرد .

2- چنانچه خودارضایی آشکار کودک با سن او نا متناسب باشد ، پزشک باید علت آنکه چرا کودک هنوز با قوانین جامعه تطابق پیدا نکرده است و اجتماعی نشده است را مشخص کند :
 a : آیا یک مشکل آموزشی وجود دارد ؟ آیا والدین به کودک خود آموزش میدهند که چطور یک رفتار جامعه پسند داشته باشد ؟ آیا والدین به کودک خود آموزش جنسی میدهند ؟
 b : آیا سن تقویمی کودک با سن عقلی او متناسب است ؟
: c آیا دلیلی وجود دارد که کودک رفتار اجتماعی مناسب را درک نکند ؟ و یا دلیلی وجود دارد که کودک برای ابتلا به رفتارهای وسواسی مستعدتر باشد ؟


3- ارزیابی تعلیمات وشرایط خانواده :
-زمانی که خودارضایی کودکان به دنبال استرس های محیطی ایجاد می شود ، یعنی خود ارضایی می تواند روشی برای از بین بردن احساسات منفی فرد باشد . روان درمانی می تواند روش مناسبی برای والدین باشد تا به وسیله ی آن به کودک خود کمک کنند که بتواند از راه دیگری بر احساسات منفی خود غلبه کند . ( مثلاً در زمان اضطراب ، عصبانیت وناراحتی )
- زمانی که کودک بی حوصله است و به خود ارضایی رو می آورد ، می توان از اسباب بازی ها و فعالیت های جالب و آموزشی استفاده کرد .

4- بهتر است کودکی که دچار خودارضایی به همراه سایر مشکلات روحی و رفتاری است و یا کودک خودارضایی که عملکرد خوبی ندارد (مثلاً در مدرسه ، جامعه وغیره ) به یک روانشناس ویا روان درمانگر ارجاع شود.


منبع: سلامت نیوز

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 12:3  توسط یک نفر  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر